تمام آنچه که درباره گیاهخواری باید بدانید (۳ عکس)


همه آنچه که در مورد گیاهخواری باید بدانید

اگه انتخاب خود را کرده اید و می خواهید به جمعیت گیاهخواران بپیوندید، باید آگاهی بدارید که کدام نوع گیاهخواری را برگزید. انتخاب هر نوع گیاهخواری مساوی است با پرهیز از یک ماده خوراکی ای، پس نفس عمیق بکشید، داروهای قلب و فشارتان را بخورید، با دقت، با چشمانی باز و با با شهامت، یکی از انواع مختلف گیاهخواری را برگزید.
هفته نامه همشهری جوان: اگه انتخاب خود را کرده اید و می خواهید به جمعیت گیاهخواران بپیوندید، باید آگاهی بدارید که کدام نوع گیاهخواری را برگزید. انتخاب هر نوع گیاهخواری مساوی است با پرهیز از یک ماده خوراکی ای، پس نفس عمیق بکشید، داروهای قلب و فشارتان را بخورید، با دقت، با چشمانی باز و با با شهامت، یکی از انواع مختلف گیاهخواری را برگزید.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس همه آنچه که در رابطه با گیاهخواری باید آگاهی بدارید

وگن (وگنیسم)

وگن شدن، انتخاب راحتی نیست. وگن در واقع یک سبک حیات است؛ طرحی که در آن بهره گیری از مواد خوراکی ای و پوشش جانداری کنار زده میشود. با وگن شدن شما دور تمامی محصولات گوشتی مانند گوشت قرمز، مرغ، آبزیان و ماکیان، لبنیات، تخم مرغ، عسل، ابریشم، چرم، خز، لرزانک یا ‪ژله‬ و ژلاتین را خط قرمز کشیده اید. پس اگه دست و دل تان برای گوشت می لرزد و اگه دو روز گوشت و مرغ نخورید، آدم های دور و خوبتان را مرغ سوخاری متحرک می نگاه کنید، بی خیال وگن شدن بشوید.

نپخته گیاهخواری

با انتخاب نپخته گیاهخواری به جز اینکه باید انواع مختلف گوشت، لبنیات و تخم مرغ را از سبد خریدتان کنار زنید، یک تابلوی وارد شدن ممنوع هم باید برای مواد محرک شبیه به قهوه، چای و دخانیات به دهان تان آویزان کنید. پس اگه اعتیاد شدید به چای دارید و یکی از اشتراکات شیر سماور منزل را به دهان شما وصل کرده اند، بی خیال نپخته گیاهخواری شوید. با انتخاب نپخته گیاهخواری، انواع مختلف سبزیجات، میوه ها، آجیل و خشکبار، انواع مختلف جوانه ها و انواع مختلف مواد قندی جزو قول های خوراکی ای شما می شوند که باید به صورت نپخته بهره گیرید.

میوه خوار (فروتیرینیسم)

در واقع یک نوع نپخته گیاهخواری است. شما با انتخاب میوه خواری فقط می توانید از میوه ها و سبزیجات بهره گیرید. پس اگه به آجیل و خشکبار حساسیت دارید، می توانید این رژیم خوراکی ای را برگزید.

فروگن (فروگنیسم)

اوج روزه خوراکی ای در این نوع گیاهخواری حضور دارد. اگه نگران انقراض موز هستید، اگه دلتان برای گیلاس های گرد و سرخی که از اتمشان طلاق میگیرند می سوزد، توصیه ما فروگن شدن است. با انتخاب فروگنسیم، به جز مخالفت با کشتار جانداری، به برطرف کردن میوه ها و سبزیجات رنگ به رنگ و طعم دار هم دادخواهی کرده اید. فروگن شدن البته به معنی نخوردن میوه ها و سبزیجات نیست. شعار فروگنیسم استفاده بهینه و به اندازه از سبزیجات است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس همه آنچه که در رابطه با گیاهخواری باید آگاهی بدارید

شیر گیاهخوار

اگه دل باخته شیر، پنیر، سرشیر، کره و ماست هستید و اگه یکی از آنها را نخورید روزتان شب نمی شود، شیر گیاهخواری را برگزید؛ انتخابی که به شما این مجوز را می دهد تا از لبنیات بهره گیرید. با انتخاب شیرگیاهخواری به دوست پسر تان یعنی لبنیات می رسید ولی همچنان باید روزه گوشتی خود را ادامه دهید.

زرده گیاهخوار (Ovo vegetarian)

انتخاب زرده گیاهخواری، مساوی است با منوی پروپیمان خوراکی ای. با زرده گیاهخوار شدن خیال تان از طرف جمله «ناهار چی تهیه کنیم» راحت می شود. شما حق انتخاب های زیادی در تهیه کردن انواع مختلف کوکوها و املت های رنگ به رنگ دارید. البته به یاد داشته باشید که این انتخاب ها شامل کوکوها و املت های گوشتی نمی شود.

شیر زرده گیاهخوار

با شیر زرده گیاهخوار شدن به جز انواع مختلف سبزیجات، لبنیات و تخم مرغ را هم می توانید در برنامه خوراکی ای خود گذارید. انتخاب شیرزرده گیاهخوار شدن مساوی است با چیدن سفره های رنگارنگی که با انواع مختلف دسر، کیک و کلوچه رنگ و بوی دیگری گرفته اند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس همه آنچه که در رابطه با گیاهخواری باید آگاهی بدارید

نیمه گیاهخوار (Semi Vegetarian)

این نوع گیاهخواری ساده ترین نوع است. اگه انتخاب تان نیمه گیاهخوار شدن است، خیال تان راحت باشد. شما می توانید از گوشت سفید یعنی مرغ و ماهی هم بهره گیرید. پس اگه از طرفداران سرسخت مرغ سوخاری هستید و هیچ جوره قادر نیستید آن را رها کنید، می توانید با خیال راحت نیمه گیاهخوار شوید هر چندین که با نیمه گیاهخوار شدن باید همچنان دور خوردن گوشت قرمز را خط بکشید.

****لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد****

نگارش از: آمي‌تيس ط.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سيل سرشک ما ز دلش کين به درنبرد
««« »»»
در سنگ خاره قطره باران اثر نکرد

تمام آنچه که درباره گیاهخواری باید بدانید (۳ عکس)

TT / 185 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال