بهره برداری از پروژه ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان با حضور جهانگیری


بهره برداری از پروژه ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان با حضور جهانگیری

صبح امروز با وجود معاون اول ریاست جمهوری برنامه ریل ملی در شرکت ذوب‌آهن اصفهان به بهره‌برداری رسید.

تصویر و عکس   بهره برداری از برنامه ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان  با وجود جهانگیری

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از اصفهان، برنامه تولید ریل ملی UIC60 UIC54 ، U33 و برنامه احداث ایستگاه ریخته گریه کن با ظرفیت اسمی یک میلیون تن شمش با وجود معاون اول ریاست جمهوری در ذوب آهن اصفهان به بهره برداری رسید.

کارگاه نورد ۶۵۰ جهت تولید ریل های U33 ، UIC54و UIC60 از نوع نورد سنگین و غیرمداوم بوده که دارای ۲ خط نورد تیرآهن و تولید مربع شکل با ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار تن در سال است .

تولیدات فعلی این کارگاه شامل انواع مختلف تیرآهن از نمره ۱۶ تا ۳۰ و مربع شکل های ۱۰۰×100 و ۱۲۵×125 میلی متر است.

با توجه امضا تفاهم نامه وزرای صنعت معدن وتجارت ،راه وشهرسازی و تعاون کار و امور اجتماعی در سال ۱۳۹۳ کارگاه توجه کرد نورد ۶۵۰ برای تولید ریل های U33 و UIC60 موردنیاز راه آهن ایران و ریلهای موردنیاز قطار شهری(UIC54, S49 ) نو سازی شد.

با افتتاح این برنامه، سالانه۴۰۰ هزار تن ریل در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان تولید می شود.

این برنامه دارای ۲ فاز تولید ریل در فاز اول و تولید تیرآهن های سنگین بال پهن تا سایز IPB300 در فاز دوم است .

احداث برنامه ریل ملی از اواخر ماه شهریور سال ۱۳۹۳ شروع و در ماه شهریور سال جاری با اعتبار ارزش داری و ریالی ۲/۲۸ میلیون یورو و ۵۷۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این برنامه با مشارکت شرکت کوتنر کشور آلمان (Kuettner) آماده شده است.

به گزارش تسنیم با اجرای برنامه احداث ایستگاه ریخته گریه کن با ظرفیت اسمی یک میلیون تن شمش حدود یک میلیون تن به ظرفیت ریخته گریه کن ذوب آهن اصفهان افزوده میشود.

با اجرای این برنامه امکان تولید شمش های فولادی در برند های گوناگون و مقاطعmm² 150*150 و ۲۰۰*۲۰۰ به وجود مییاید.

این برنامه به صورت مدیریت سبک در حوزه برنامه ریزی و توسعه اجرا شده و حدود ۱۳۰۰ تن از۱۷۰۰ تن تجهیزات این برنامه با نظارت مدیریت ارشد مهندسی کارخانه ساخت و تأمین شده است.

با افتتاح این برنامه عملاً دانش فنی دیزاین و احداث واحدهای ریخته گریه کن مستمر تا ظرفیت یک میلیون تن، در ذوب آهن اصفهان نهادینه و بومی شد.

برنامه احداث ایستگاه ریخته گریه کن از برج اردیبهشت سال ۱۳۹۱ شروع و با اعتبار ارزش داری و ریالی ۱۰ میلیون یورو و ۳۰۰ میلیارد ریال درر ماه مرداد سال جاری آماده شده است.

شرکت دانیلی ایتالیا (Danieli) به عنوان پیمانکار عمده خارجی و شرکت های خودرو سازی اصفهان، ارس فولاد، تامکار، پارس زاگرس به عنوان ثیمانکاران داخلی در احداث این برنامه همکاری کرده اند.

—پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست—

تهیه از : كيميا ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنان به حسن و جوانی خويشتن مغرور
««« »»»
که داشت از دل بلبل هزار گونه فراغ

بهره برداری از پروژه ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان با حضور جهانگیری

TT / 102 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات