وزیر خارجه قرقیزستان: از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای حمایت می کنیم


وزیر خارجه قرقیزستان: از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای حمایت می کنیم

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه قرقیزستان: از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای پشتیبانی می‌کنیم

وزیر خارجه قرقیزستان در دیدار با معاون وزیر خارجه ایران حین اعلام پشتیبانی این کشور از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، همکاری شهر تهران-بیشکک در مجادله با افراط‌گرایی و تروریسم را حائز اهمیت ویژه ای خواند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «ابراهیم رحیم پور» معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه ایران که به منظور شرکت در پانزدهمین نشست اول وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای، در رأس هیأتی در بیشکک پایتخت قرقیزستان به سر می برد، با «ارلان عبدالدایف» وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

در این دیدار، رحیم پور حین ارزیابی مثبت از روند رو به گسترش مناسبات محبت آمیز میان ایران و قرقیزستان، بیان داشت: در حال حاضر فرصت عالی ای برای گسترش روابط ۲ کشور بویژه در زمینه اقتصادی فراهم شده که باید از آن بهره گرفت.

وی همچنین با تأکید بر نقش اصلی ایران در امر ترانزیت در منطقه بویژه میان آسیای مرکزی و آب های آزاد دریای عمان و خلیج همیشگی فارس، به همکاری های به وجود آمده ترانزیتی میان ایران، کشور هند، کشور افغانستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و کشور روسیه اشاره کرد.

معاون وزیر خارجه ایران گسترش مناسبات میان ایران و قرقیزستان را در راستای منافع ۲ کشور و مدد به تقویت صلح، ثبات و امنیت منطقه برشمرد.

وزیر خارجه قرقیزستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از گسترش روابط ۲ کشور به خصوص در مدت ۳ سال اخیر، بیان داشت: مسافرت آتی حسن روحانی به قرقیزستان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و قادر هست تحرک خوبی را در روابط ۲ کشور ایجاد نماید.

وی نقل کرد: از این رو، قرقیزستان مشتاقانه چشم انتظار مسافرت ریاست جمهوری ایران به بیشکک است.

وی گسترش همه جانبه روابط ۲ کشور در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، ناحیه ای و جهانی را محور عمده سیاست کشورش در قبال ایران بر شمرد و تأکید کرد؛ همکاری های ۲ کشور در عرصه مجادله با تروریسم و زیاده روی گرایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عبدالدایف همچنین بیان داشت: موضع دولت قرقیزستان مدام پشتیبانی از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای بوده و این موضع ثابت باقی خواهد ماند.

وی عضویت کامل ایران در سازمان مذکور را باعث ازدیاد کارایی سازمان همکاری های شانگهای برشمرد.

****براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد****

نگارش از: آريا خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا مگر جرعه فشاند لب جانان بر من
««« »»»
سال‌ها شد که منم بر در ميخانه مقيم

وزیر خارجه قرقیزستان: از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای حمایت می کنیم

TT / 73 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال