هیچ گاه روزگار عادت ماهانه خود را با دارو به تاخیر نیندازید, زیرا…


هرگز دوران قاعدگی خود را با دارو به تاخیر نیندازید, زیرا…


تصویر و عکس هرگز زمان پریود خود را با دارو به تاخیر نیندازید, زیرا...

برخی از زنان برای مسافرت ها و یا کار تاخیر در پریود بوجود مییاورند که تکرار آن تا چندین ماه مجاز نیست. اما به چه دلیل تاخیر در زمان پریود پر خطر است؟

دوره نرمال پریود چندین روز است؟

دکتر مرضیه سادات علوی دکتر زنان، نقل کرد: بیماری بنام کیست رحم وجود ندارد، ولی عده ای کیست تخمدان را کیست رحم آگاهی میدارند. ایشان با اشاره به برخی از مریضیهای زنان عنوان کرد: یکی از موضوعات اصلی زنان، دوره پریود است که سیکل آن از ۲۲ تا ۳۸ روز می باشد و اگه بیش از این زمان زمان برد باید به متخصص جهت تشخیص دلیل و معالجه مراجعه کرد.

زمان پریود از سن ۱۲ سالگی تا ۴۵ سالگی روی می دهد و قاعده قرار دهی همراه با تخمک قرار دهی، زمان معلوم دارد، البته هر خونریزی خارج از این زمان بندی، رویدادی غیر معمولی است. دلهره و حرکات سنگین ورزشی و لاغر شدن و برخی از بیماری ها و حاملگی و مصرف برخی از داروها قادر هست دوره پریود نرمال را بر هم بزند.

از میان زنان یک درصد پریود نرمال ندارند که آن هم قابل تشخیص است. دوره نرمال پریود دو تا ۸ روز است و گاهی تا ۱۰ روز ادامه دارد اگه این مدت طولانی شود قطعا دلیل ویژه ای دارد. پریود های مرتب از ۲۵ تا ۳۵ سالگی روی می دهد. تنها ۱۵ درصد از زنان سیکل ۲۸ روزه می گیرند البته میزان خونریزی در زنان فرق می دارد.

هر لکه نگاه کنی به معنای پریود نیست و حتی قادر هست بنا بر دلایلی در خردسالان اتفاق بیفتد، البته آشفتگیهای تخمک قرار دهی هم سبب خونریزی می شود.در خردسالان ضربه خوردن و وجود جسم خارجی و یا تعرض سبب خون ریزی می شود که آن هم زیر نظر پزشک قابل تشخیص است.

یکی از لغزشات اصلی زنان به تاخیر انداختن عادت ماهیانه می باشد که این امر جداره رحم را ضخیم کرده و سبب امراض بدخیم می شود. برخی از زنان برای مسافرت ها و یا کار تاخیر در پریود بوجود مییاورند که تکرار آن تا چندین ماه مجاز نیست. خوددرمانی و برخی از ترفند های باستانی در معالجه بیماری زنان و بهره گیری از راهکارهای غیر اصولی در زمان حاملگی زمینه ساز ایجاد امراض خواهد شد، در این باره بهداشت زنان اهمیت زیادی دارد.پدیده ای بنام کیست رحم نداریم و کیست در تخمدان پیش مییاید که در این باره با تجهیزات پزشکی می توان کیست را شناسایی کرد.

در حوالی سن بلوغ که پریود شروع می شود اگه میزان خونریزی بالا باشد امکان می دارد شمار پلاکت ها کم باشد و احتیاج به دوره معالجه باشد و یا اختلال انعقادی داشته باشند. وی در رابطه با مصرف دارو آهن در زمان پریود هم اظهار کرد:خون ریزی که منتهی به کم خونی شود احتیاج به آهن دارد، اما در سنین نوجوانی و جوانی قاعدتا خون ریزی سبب کم خونی نمی شود، اما برای پیش گیری از کم خونی گاهی برای زنان و دختران آهن تجویز می شود.

این دکتر زنان در رابطه با برخی از مواظبتهای زنان عنوان کرد: زنان و دختران باید از تیپهای نخی بهره گیرند و تیپهای شسته شده خود را در معرض آفتاب قرار بدهند و مدام تیپهای خود را خشک نگاه دارند تا به مریضیهای زنان و عفونت ها مبتلا نشوند.

یکی از مباحث اصلی کیست ها است که باید حتما معالجه شود در این باره پدیده ای بنام کیست رحم وجود ندارد ولی عده ای کیست تخمدان را کیست رحم آگاهی میدارند. باید آگاهی بداریم که کیست تخمدان قابل تشخیص و معالجه است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات