وداع با مشکل تاخیر هواپیماها به یاری تکنیک جدید ناسا


خداحافظی با معضل تاخیر هواپیماها به کمک راهکار جدید ناسا

تصویر و عکس وداع با مشکل تاخیر هواپیماها به مدد روش تازه ناسا

چنانچه جزو کسانی هستید که زیاد با هواپیما مسافرت می‌کنید، حتما با پدیده تاخیر هواپیما مواجه شده اید. اکنون ناسا راه چاره ای برای این مساله فکر کرده است.

به اعلان سرزه و به نقل از کلیک، ناسا راهی بوجود آورده است که از تاخیر پرواز پیش گیری کند. با مدد یک تکنولوژی تازه که به طور مطمئن شمار هواپیماهایی که هم وقت در یک باند فرود می آیند را در یک فرودگاه شلوغ زیاد کند و وقت را بین رسیدن هواپیماها خوب تر مدیریت کند.

وقت کمتر در آسمان همچنین به معنی ذخیره سوخت پربها جت و کاهش گازهای گلخانه ای است و مسافران قادر هستند از شانس بیشتری برای پروازهای متصل و یا رسیدن به موقع برخوردار باشند.

تکنولوژی فعلی مهار راهبندان هوایی و روند آن قادر هست در یک دقیقه وقت رسیدن را حدس زند. مدیریت توقف سکوی پرواز(FIM) باید مهار کنندگان را فعال کند و فرودگاه میزان هواپیماهای رسیده را در پنج تا ده ثانیه از وقت پیش بینی حساب کند.

نمونه اولیه دستگاه FIM مبتنی بر کابین خلبان، نرم افزار ساخت ناسا را با سفت افزار تجاری مخلوط کرده و دستگاه را به اطلاعات ناوبری و دستگاه هوانوردی می اعزام کند.

ویلیام جانسون، مدیر برنامه مرکز تحقیقات لانگلی ناسا نقل میکنید ” FIM به مهار کنندگان مجوز می دهد رسیدن هواپیما را دقیق تر حدس زند که یک مزیت بزرگ به حساب مییاید و به گردانندگان فرودگاه امکان مدیریت خوب تر را می دهد تا تاخیر را کم کنند.”

یک مهار گر می‌تواند با خلبان هواپیمای ویژه تماس بگیرد و یک هدف ویژه، تحول مسیر پرواز و ID یک هواپیمای جلو رو را اطلاع دهد. سپس خلبان اطلاعات را وارد دستگاه کرده و راه چاره ای برای آن محاسبه می شود.

نتیجه عددی است که به بر روی صفحه FIM نمایان ساخته شده و به خلبانان نقل میکنید با چه سرعتی پرواز کنند تا مسیر باند را در فاصله امنی نسبت به هواپیمای جلویی داشته باشند.

**************

نگارنده : شايگان ز.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به عجب علم نتوان شد ز اسباب طرب محروم
««« »»»
بيا ساقی که جاهل را هنيتر می‌رسد روزی

وداع با مشکل تاخیر هواپیماها به یاری تکنیک جدید ناسا

TT / 92 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال