46 سرنشین قایق غرق شده اندونزی ناپدید شدندبه گزارش ایرنا، این قایق حامل 98 نفر از کارگران اندونزیایی و خانواده آن ها بود که در مالزی کار می کردند و در حال بازگشت به خانه بودند و سه خدمه قایق نیز آنها را همراهی می کردند.
این قایق روز چهارشنبه به دلیل شرایط آب و هوایی منطقه در آب های ‘باتم’ در نزدیکی سنگاپور و اندونزی غرق شد و در جستجوی نیروهای امدادی دستکم 18 جسد به دست آمد و 39 نفر نجات یافتند.
به گفته پلیس، مسافران به احتمال زیاد کارگران غیرقانونی بودند که در مالزی کار می کردند و با یک قایق شلوغ قصد بازگشت به خانه را داشتند.
براساس برخی آمارها که روز پنجشنبه رسانه های اندونزی منتشر کردند از سرنوشت 46 سرنشین این قایق خبری در دست نیست و نیروهای امدادی از صبح پنجشنبه بار دیگر جستجوها را در منطقه آغاز کرده اند.
قربانیان از مناطق مختلف اندونزی از جمله آچه، پادانگ، شمال سوماترا، شرق جاوا، لومبوک و پالمبانگ بودند و مراکز آمار و ثبت احوال اندونزی در حال آمارگیری دقیق در مورد سرنشینان این قایق هستند.
یک قایق حامل بیش از 60 اندونزیایی که به صورت غیرمجاز در مالزی اقامت داشتند نیز مرداد ماه امسال هنگام بازگشت به کشورشان در سواحل مالزی واژگون شد و 8 سرنشین آن در آب های منطقه غرق و 20 نفر دیگر ناپدید شدند.
بیشتر سفرها در اندونزی که از 17 هزار جزیره تشکیل شده است با قایق انجام می شود و سالانه تعداد زیادی قربانی برجای می گذارد.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

Source link 0 به این مطلب رای دهید

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات