تعلل در بهره برداری از پروژه ها به دلیل افت قیمت نفت استبه گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری ظهر چهارشنبه در آئین افتتاحیه ورزشگاه نقش جهان، با اشاره به اینکه خدا راسپاسگزارم این توفیق را نصیبم کرد که در این مراسم شرکت کنم، اظهار داشت: امیدوارم خدماتی که در سطح استان اصفهان انجام شده مبارک مردم استان باشد.

وی با بیان اینکه مردم اصفهان حق دارند از امکانات مناسب استفاده کنند، افزود: بهره برداری از ورزشگاه نقش جهان مدت ها به طول انجامید که این ناشی از عدم مدیریت مناسب پروژه و کمبود منابع مالی بود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ما با دیدن طرح هایی نظیر ورزشگاه نقش جهان و دیگر طرح های بزرگ کشور، به این نتیجه می رسیم که تعلل در بهره برداری از آنها، ناشی از افت قیمت نفت ۱۳۰ دلاری به ۴۰ دلار در دولت قبل بوده است، گفت: وقتی ما این موضوع را طرح می کنیم به برخی برمی خورد اما وقتی دوباره این طرح ها را می بینیم، یادمان می آید که چه اقداماتی صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ادامه داد: در بخش های مختلف هیئت دولت به ویژه در بخش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، مشکلات اقتصادی و دیگر بخش ها، ورود پیدا کردیم و بررسی ها را انجام و برنامه ریزی هایی را تدوین و آنها را به استان های مختلف برای پیگیری ابلاغ می کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه اعتبارات دولت محدود است، افزود: ورود بخش خصوصی برای توسعه کشور امری ضروری است اما باید شرایطی ایجاد شود که نه به صورت اجباری و نه رفاقتی بخش خصوصی نسبت به سرمایه گذاری اقدام کند.

وی با بیان اینکه تامین ۳۰ میلیارد تومان برای بنگاه های صنعتی مانند فولاد مبارکه برای بهره برداری این ورزشگاه مشکلی ایجاد نمی کند، اظهار داشت: باید شرایطی را فراهم کنیم که جاذبه های سرمایه گذاری برای بخش خصوصی در پروژه ها به وجود بیاید.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: بخش زیادی از افتخارات ورزشی کشور در المپیک و پارالمپیک متعلق به جوانان اصفهان است، از این رو باید زیرساخت های مناسب در این زمینه در استان ایجاد شود.

وی ورزشگاه نقش جهان مدرن ترین و دومین ورزشگاه بزرگ کشور معرفی کرد و افزود: از همه کسانی که برای بهره برداری از این ورزشگاه تلاش کردند قدردانی می کنم.

جهانگیری تصریح کرد: سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان باید بهره برداری از نقش جهان را در اولین روز کاری به فال نیک بگیرد و در راستای بهره برداری از پروژه های ورزشی تمام توان خود را به کار گیرد.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات