بزرگترین سد دنیا کجا است؟ +تصویر و عکس


بزرگترین سد جهان کجاست؟ +عکس

سد سه دهانه،بزرگترین سد ساخته شده در دنیاست که بر روی رود یانگ‌تسه در کشور چین ساخته شده‌است. نیروگاه برق‌آبی ساخته‌شده در این سد
بزرگترین سد دنیا را نگاه بکنید

: سد سه دهانه،بزرگترین سد ساخته شده در دنیاست که بر روی رود یانگ‌تسه در کشور چین ساخته شده‌است. نیروگاه برق‌آبی ساخته‌شده در این سد، بزرگ‌ترین نیروگاه دنیا (درمیان همهٔ انواع مختلف نیروگاه‌ها) است و از نگاه تولید برق از سد ایتایپو پیشی گرفته‌است. کار ساخت بدنهٔ این سد، در سال ۲۰۰۶ به انتها رسید، ولی تکمیل سد و تأسیسات نیروگاه برق‌آبی آن در ۴ ژوئیه ۲۰۱۲ با نصب واپسین توربین به انتها رسید. در سال ۲۰۱۴ میلادی نیروگاه برق‌آبی این سد با تولید ۹۸٫۸ تراوات ساعت انرژی از نگاه میزان انرژی محصولی در سال به رتبه نخست دنیا رسید. این در حالی است که تولید انرژی سالانه سد ایتایپو ۸۷٫۸ تراوات ساعت در سال ۲۰۱۴ بود. با این حال، با آب گیری این سد برخی از محوطه‌های باستان شناسی و فرهنگی ناحیه به زیر آب رفت و موجب آواره شدن حدود ۱٫۳ میلیون نفر شد. حین آن که موجب تغییرات زندگی کرد محیطی قابل توجهی، از جمله ازدیاد خطر رانش زمین شد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس بزرگترین سد دنیا کجا است؟ +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس بزرگترین سد دنیا کجا است؟ +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس بزرگترین سد دنیا کجا است؟ +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس بزرگترین سد دنیا کجا است؟ +تصویر و عکس

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات