سیستم ربوی بانک ها اصلاح شود/ مسئولان در مقابل اهانت ها و تهمت ها سعه صدر به خرج دهند


سیستم ربوی بانک ها اصلاح شود/ مسئولان در مقابل اهانت ها و تهمت ها سعه صدر به خرج دهند

رئیس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر لزوم اصلاح امور بانکی به عنوان یکی از ریزبناهای اقتصاد کشور، نقل کردند: مسائل ربوی در بانک‌ها باید اصلاح شود تا بخشی از مریضی اقتصادی کشور معالجه گردد.

تصویر و عکس سیستم ربوی بانک ها اصلاح شود/ مسئولان دربرابر توهینها و تهمت ها سعه صدر به خرج دهند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه»از اصفهان، حضرت آیت الله العظمی مظاهری، شامگاه چهارشنبه در ملاقات جهانگیری، معاون نخست ریاست جمهوری، خلال اظهار خرسندی و تقدیر از خدمات دولت یازدهم، تلاش هرچه بیشتر برای حلّ مشکلات اقتصادی و معیشتی مردمان را امری لازم برشمرده و تأکید کردند: اصلاح و ساماندهی وضعیّت اقتصادی کشور، کاری است که احتیاج به وقت و یکپارچگی برنامه ها و وحدت همۀ مسئولان مربوطه دارد.

معظم له با تأکید بر نقش اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در اصلاح مسائل اقتصادی، یاد آوری کردند: اگرچه عمدۀ تلاش و اهتمام برای اجرای اقتصاد مقاومتی بر دوش دولت است، ولی اجرای قرار می داری و کامل این سیاست ها مشروط به همکاری و هماهنگی همۀ قوا، نهادها و سیستم های مسئول و از جمله مردمان است که باید دولت را در این جهت کمک دهند.

این مرجع تقلید، با تأکید بر لزوم اصلاح امور بانکی به عنوان یکی از ریزبناهای اقتصاد کشور، اضافه کردند: مسائل ربوی در بانک ها باید اصلاح شود تا بخشی از مریضی اقتصادی کشور معالجه گردد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم مقابلۀ همگانی با مفاسد اجتماعی و اخلاقی و همچنین مفاسد اداری تاکید کردند و با اشاره به این که دولت در این زمینه نقشی اصلی دارد، تصریح کردند: در این مسأله هم همگان باید به دولت کمک دهند تا آنچه در محیط اداری، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی کشور می گذرد به سمت اصلاح هرچه بیشتر و مطابقت با ارزش ها و تعالیم اسلامی جلو رود.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری، اختلافات سیاسی را یکی از مشکلات اساسی کشور برشمردند و با اشاره به لزوم رفع اختلاف و چندین دستگی دربین مسئولان، اظهار داشتند: گسترش اختلاف که بعضاً به همراه اهانت و رفتارهای خلاف شرع است، بحثی نیست که قادر باش به راحتی از کنار آن گذشت و همه باید در جهت رفع این اختلافات اقدام کنند و مانع بروز و ظهور اختلافات شوند.

ایشان، روش مواجهۀ درست با توهینها و تهمت های اشخاص نادان یا مغرض را تقویت روحیۀ سعۀ صدر و حلم آگاهی داشتند و یادآور شدند: اگه دست اندرکاران در مواجهه با این حرکات ناشایست با بزرگواری و با سعۀ صدر و بردباری برخورد کنند، از گسترش دامنۀ نزاع و اختلاف پیش گیری خواهد شد.

معظم له در بخش دیگری از اظهارات خود به معضل پیچیدۀ آب در استان اصفهان اشاره کردند و با یادآوری بعضی از قول های قبلی وزرا و مسئولان دولتی در خصوص پیشرفت وضعیّت آب اصفهان، یاد آوری کردند: مسئولان و مردمان اصفهان هیچ گاه توقع ندارند، حقّ دیگران به آنان تعلّق گیرد، بلکه خواستار حقّ خود از آب زاینده رود و توجّه دولت و مسئولان مربوطه برای برنامه ریزی هرچه خوب تر و اقدامات زیربنایی برای موضوع آب می باشند.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری، رسیدگی به مشکلات مردمان و کشاورزان نجیب شرق استان اصفهان را لازم برشمردند و تأکید کردند: در شرایط کنونی که دولت قادر به منتقل کردن حقّابه کشاورزان شرق اصفهان به آنان نیست، لازم است خسارت نبود کشت آنان به نحو مقتضی، جبران گردد.

برپایه این گزارش، در این ملاقات که تنی چندین از اعضای هیأت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حاضر بودند، جهانگیری با ارائۀ گزارشی از فعالیت های دولت، تلاش و برنامه ریزی برای اجرای اقتصاد مقاومتی، مجادله با مفاسد اقتصادی، گسترش صادرات و مهار واردات و هماهنگی برای اتحاد و انسجام داخلی خصوصاً بین دولت و مجلس را از جهت گیری های عمده دولت برشمرد.

همچنین مهندس چیت چیان وزیر نیرو طیّ سخنانی، گزارشی از برنامه ها و اقدامات وزارت نیرو در جهت اصلاح و پیشرفت وضعیّت آب استان اصفهان ارائه کرد.

پایان پیام

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال