عفو بین الملل: پلیس ایتالیا پناهندگان را شکنجه می کند


عفو بین الملل: پلیس ایتالیا پناهندگان را شکنجه می کند

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود اعلام کرد، طبق شهادت بیش از ۱۷۰ پناهنده، پلیس این کشور، در سرکوب مهاجران و پناهنگان از شکنجه و اعمال غیر مجاز استفاده می‌کند.

تصویر و عکس عفو بین المللی: پلیس ایتالیا پناهندگان را شکنجه می کند

به اعلان سرزه و به نقل از سرویس بین المللی خبرگزاری «حوزه»به نقل از گاردین، سازمان عفو بین المللی امروز اعلام کرد که پلیس ایتالیا از شکنجه، ضرب و شتم و شوک الکتریکی برای انگشت نویسی اجباری مهاجران بهره گرفته و ایتالیا تحت فشار انجمن اروپا اقدام به سرکوب پناهندگان کرده است.

این سازمان حقوق بشر در گزارش خود نگاشت: انجمن اروپا به ایتالیا فشار آورده تا بر پناهندگان و مهاجران سفت گیری کنند که این امر منجر به اخراج غیر مجاز آن ها و رفتارهای بیمارگونه شده که در نکاتی کار به شکنجه رسیده است.

طبق شهادت بیش از ۱۷۰ مهاجر، این رویکرد ایتالیا با پشتیبانی انجمن اروپا صورت گرفته است و کار به مکانی رسیده که حتی خردسالان زیر سن قانونی نیز نکته آزار و اذیت قرار گرفته اند.

متیو دیبلیس، پژوهشگر عفو بین المللی ایتالیا گفت: رهبران انجمن اروپا در عزم خود در کاهش حرکت پناهندگان و مهاجران از ایتالیا به دیگر کشورهای عضو انجمن، مقامات ایتالیایی را به مرزهای اعمال قانونی و حتی فراتر از آنچه قانونی می باشد سوق داده اند. نتیجه این اقدامات باعث شده که مردمان نبرد زده و زیان نگاه کرده ای که بعد از سپری کردن یک مسافرت طولانی و ترسناک به ایتالیا می رسند، در ارزیابی های ناقص نکته اذیت و آزارهای خوفانگیز پلیس این کشور قرار گرفته و یا این که به طور غیر مجاز اخراج می شوند.

از ۲۴ گزارشی که عفو بین المللی از رفتار بیمارگونه پلیس جمع آوری کرده بود، ۱۶ نکته حاوی ضرب و شتم بود. در چند نکته نیز مهاجران از جمله یک نوجوان ۱۶ ساله نقل کرده بودند که با باطوم بی حس کننده و شوک الکتریکی به آن ها هجوم شده است.

این نوجوان نقل کرده بود: آن ها چند بار به پای چپ، پای راست، سینه و معده من شوک الکتریکی وارد کردند. من بسیار ضعیف بودم و قادر نمیبودم مقاومت کنم.

یک نوجوان ۱۶ ساله دیگر نیز شهادت شبیه ای داد. یک مهاجر ۲۷ ساله نیز گفت که افسران پلیس قبل از این که او را برهنه کنند؛ نکته ضرب و شتم و شوک الکتریکی گذاشته اند. بعضی از پناهجویان نیز گزارش هایی مبنی بر آزار و اذیت جنسی داده اند.

پارسال اروپا شاهد موج بیش از ۲ میلیون مهاجر و پناهجو بود که برای فرار از نبرد و فقر به اروپا آمده بودند. ایتالیا و سایر کشورهای اروپا سعی دارند به دستاویزهای گوناگون از شمار پناهجویان کاسته و آنان را به کشورهای خودشان برگردانند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال