تمهیدات اورژانس برای مراسم اربعین


به گزارش صبحانه، دکتر پیرحسین کولیوند درباره تمهیدات اورژانس در مراسم اربعین، گفت: در این زمینه پوشش مناسب جاده‌ای در محور های مواصلاتی کشور انجام می‌شود؛ به طوری که از شهر ایلام تا مرز مهران در هر 3 تا 5 کیلومتر یک آمبولانس و در هر 15 کیلومتر یک اتوبوس آمبولانس مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات کمیته بهداشت و درمان برای ارائه بهترین خدمات درمانی برای زائران کربلا افزود:ارائه خدمات سلامت و پزشکی به دو قسمت داخلی و خارجی در کشور عراق تقسیم شده است. تمام 220 پایگاه اورژانس در سراسر کشور در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و از مرز های افغانستان، پاکستان تا مرز های شلمچه، چذابه و مهران به خدمت رسانی مشغول خواهند شد.

کولیوند گفت: برای خدمات رسانی به زائران در مرز شلمچه، چذابه و مهران 235 آمبولانس و 16 اتوبوس - آمبولانس در نظر گرفته شده است. همچنین 3 خودرو ارتباطات، تعداد زیادی موتور -آمبولانس و 4 فروند بالگرد برای خدمات رسانی اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است.

سرپرست اورژانس کشور درباره نحوه خدمات رسانی در بیمارستان‌ها گفت: امسال نیروهای اورژانس کشور در هفت بیمارستان صحرایی در 3 مرز شلمچه ، چذابه و مهران برای خدمات رسانی به زائران کربلا آمادگی کامل دارند و بیمارستان‌های پشتیبانی کننده از مراکز صحرایی در حلقه اول 20 بیمارستان هستند که ظرفیت آن‌ها از 25 تخت به 125 تا 200 تخت رسیده است. برای مثال ظرفیت بیمارستان امام حسین (ع) مهران از 30 تخت به 150 تخت افزایش پیدا می‌کند 40 تخت اضافه نیز در حیاط بیمارستان قرار داده می‌شود و قسمت کلینیک ویژه آن به درمانگاه تبدیل خواهد شد.

کولیوند گفت: امسال حدود ۱۰۰۰ نفر در گروه پزشکی و پیراپزشکی در شهرهای کربلا، نجف و در بین راه شلمچه تا نجف، نجف تا کربلا و مهران تا کربلا خدمات پزشکی و سلامت را ارائه می‌دهند و لازمه این کار این بود که با وزارت بهداشت عراق هم هماهنگی و همفکری کنیم و از ظرفیت و پتانسیل آنها هم استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: 17 درمانگاه‌های سرپایی و 3 مرکز هدایت با 43 پست امدادی در مرز در نظر گرفته شده است و61 تیم بهداشتی و 41 گروه مبارزه با بیماری‌ها انجام خدمات بهداشتی و درمانی مشغول خواهند شد. همچنین به اندازه کافی دارو و تجهیزات جمع‌آوری و ذخیره شده و پیش بینی برای واحدهای خونی لازم انجام شده است و برنامه‌ریزی‌های لازم برای انتقال بیماران صورت گرفته است.

کولیوند درباره سایر اقدامات انجام شده اورژانس برای زائران اربعین حسینی، افزود: اقدامات بهداشت محیط و بهداشت کار و بهداشت عمومی مخصوصا بر مراکز تهیه، طبخ و توزیع نذورات انجام شده است. همچنین برنامه‌های آموزش عمومی در راستای افزایش اطلاعات سلامتی برای زائران نیز در نظر گرفته شده است. کارگاه‌های تخصصی برای پرسنل پزشکی و پیراپزشکی که در مراکز مخلتف مستقر خواهند شد تشکیل شده است و حدود ۱۰۰۰ نفر در این گروه‌ها در شهرهای کربلا، نجف و در بین راه شلمچه تا نجف، نجف تا کربلا و مهران تا کربلا خدمات پزشکی و سلامت را ارائه می‌دهند.

سرپرست اورژانس کشور تاکید کرد: پوشش مناسب جاده‌ای در محورهای مواصلاتی کشور انجام خواهد شد؛ به طور کلی ظرفیت‌های اورژانس نسبت به سال گذشته تقریبا سه برابر شده است. همچنین از شهر ایلام تا مرز مهران در هر 3 تا 5 کیلومتر یک آمبولانس و در هر 15 کیلومتر یک اتوبوس آمبولانس مستقر خواهد شد.

منبع : ایسنا

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال