جمع آوری ۶۰ تا ۷۰ درصدی نذورات توسط بانوان/ پیشنهاد اختصاص پروژه ای به نام بانوان در عتبات/ ارائه خدمات در موکب های بانوان صرفاً توسط خودشان


جمع آوری ۶۰ تا ۷۰ درصدی نذورات توسط بانوان/ پیشنهاد اختصاص پروژه ای به نام بانوان در عتبات/ ارائه خدمات در موکب های بانوان صرفاً توسط خودشان

خبرگزاری فارس: جمع‌آوری 60 تا 70 درصدی نذورات توسط زنان/ پیشنهاد اختصاص پروژه‌ای بنام زنان در عتبات/ ارائه خدمات در موکب‌های‌ زنان صرفاً‌ توسط خودشان

مسئول امور زنان ستاد عتبات با بیان این که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد نذورات جمع آوری شده برای نو سازی عتبات از طریق زنان صورت می‌گیرد گفت: ارائه داده شده تا پروژه‌ای خاص بنام زنان انتخاب کرده تا آنها بتوانند به اهل بیت خدمت کنند.

فرناز بیگی در مکالمه خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، با بیان این که زنان به اذعان رؤسای ستاد نو سازی عتبات عالیات در تمامی استان ها نقش پررنگ و خاصی را در مشارکت های مردمی دارند، گفت: حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد نذورات جمع آوری شده برای نو سازی عتبات از طریق زنان خیراندیش صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: محرم و صفر فرصت خوبی برای زنان برای انجام مشارکت در نو سازی عتبات عالیات است لذا خوب تر است مبلغان دینی از این وقت ویژه بهره ببرند تا در جهت اعتلای دین و توجه بیشتر به نو سازی حرم اهل بیت (ع) مددهای شایانی صورت گیرد.

مسئول امور زنان ستاد عتبات عالیات تصریح کرد: زنان ایرانی بسیار راغب هستند تا برنامه ای خاص در نو سازی عتبات به آنها کلید بخورد تا با جمع آوری نذوارت ویژه بتوانند به اهل بیت خدمت کنند لذا این پیشنهاد به سرپرست ستاد نو سازی عتبات عالیات و رؤسای استانی داده شده است.

وی بیان داشت: برخی امورات جزئی نظیر دوخت و دوز پرده ها و پارچه های بهره گرفته شده در حرم ها و ضریح و همچنین منجوق دوزی ها به صورت ویژه توسط زنان انجام می شود.

بیگی با بیان این که زنان خیراندیش برخی استان ها در انجام نذورات نقش خاصی دارند، گفت: زنان استان های اصفهان و کرمان در انجام برخی هنرهای دستی و همچنین ۱۲ هزار بانوی قالیباف استان خراسان جنوبی یا قالیهای بافته شده را به ستاد نو سازی عتبات عالیات تقدیم می کنند یا این که آنها را به فروش رسان منتقل کرده و مخارج آن را نذر می کنند.

وی اضافه کرد: برخی زنان اساتید اهل استان زنجان که متبحر به انجام هنرهای دستی هستند، با ارائه آموزش ضروری به دانشجویان خود از آنها در راستای ارائه خدماتی نظیر قلم خانمی، منجوق دوزی، میناکاری، در راستای انجام برنامه های ستاد نو سازی عتبات عالیات استفاده میکنند.

مسئول امور زنان ستاد نو سازی عتبات عالیات تصریح کرد: یکی از زنان اساتید اهل استان خوزستان هم که در زمینه میناکاری فعالیت دارد قادر بوده با تعلیمهای ضروری به دانشجویان خود در ساخت یکی از درب های حرم حضرت مسلم بن عقیل (ع) اقدامات خوبی را به انجام رساند.

وی بیان داشت: متأسفانه هیچ موکبی به صورت خصوصی زنان در اربعین حضور ندارد که آنها بتوانند مدیریت صفر تا صد آن را به انجام رسانند ولی می کوشیم تا در موکب های جنبی برادران، زنان بتوانند نقش خاصی را ایفا کنند.

بیگی با بیان این که در نامه ای به رؤسای استانی ستاد نو سازی عتبات عالیات از آنها خواسته ایم در موکب های استان خود از قدرتمندی زنان خدمت گزار زائر استفاده بیشتری برده و خدمات آنها به زنان صرفاً از این طریق صورت پذیرد.

*********************

مطلب از : زامياد ر.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باغبان همچو نسيمم ز در خويش مران
««« »»»
کب گلزار تو از اشک چو گلنار من است

جمع آوری ۶۰ تا ۷۰ درصدی نذورات توسط بانوان/ پیشنهاد اختصاص پروژه ای به نام بانوان در عتبات/ ارائه خدمات در موکب های بانوان صرفاً توسط خودشان

TT / 114 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال