هر هفت ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می کند


هر هفت ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می کند

خبرگزاری فارس: هر هفت ثانیه یک دختر زیر 15 سال ازدواج می‌کند

در واپسین گزارشی که «بنیاد بین المللی نجات خردسالان» تنظیم کرده است معلوم شد سالانه ۴.۵ میلیون کودک که سن آنها کمتر از ۱۵ سال است ازدواج می‌کنند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار گروه بایدها و نبایدهای خبرگزاری فارس، بر اساس گزارش تازه انتشار داده شده از سوی «بنیاد بین المللی نجات خردسالان»، هر هفت ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال در یک نقطه از کره خاکی مزدوج میشود.

این صندوق در گزارش تازه خود که با بحث ازدواج خردسالان انتشار داده شده است اعلام کرد آمار مذکور مربوط به همه نقاط جهان می شود و مراکز خبری از جمله بی بی سی، سی ان ان، اکسپرس تریبون کشور پاکستان، استرالین و … آن را پوشش داده اند.

اگه این آمار صحیح باشد، این مسئله به آن معنی خواهد بود که هر سال ۴.۵ میلیون کودک در سر تا سر جهان مزدوج میشوند. البته باید توجه داشته باشید که جمع آوری اطلاعات در این زمینه کار سختی به حساب مییاید. زیرا در بسیاری از نقاط جهان فرآیند مذکور غیر مجاز است و به همین خاطر آمار دقیق در رابطه با آن انتشار داده نمیشود.

بنیاد نجات خردسالان از آمارهای سازمان یونیسف بهره گرفته است و همچنین اطلاعات چند وارسی بین المللی نیز در آن مصرف شده است. این فرآیند یاری رساند تا گزارش مذکور بتواند داده های دقیق مربوط به بیش از ۱۰۰ کشور با درآمد متوسط و کم را پوشش دهد.

سازمان بین المللی یونیسف اعلام کرد در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷.۵ درصد از بانوان متاهل ۲۰ تا ۲۴ ساله وقتی که در سن کمتر از ۱۵ سالگی به سر می بردند، مزدوج شدند.

————————————-

مطلب از : فردين م.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای مدعی برو که مرا با تو کار نيست
««« »»»
احباب حاضرند به اعدا چه حاجت است

هر هفت ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می کند

TT / 71 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال