فیلم امکان مینا ساخته سیاسی کمال تبریزی

کمال تبریزی از پشت پرده فیلم جدید سیاسی اش گفت

فیلم امکان مینا ساخته سیاسی کمال تبریزی

فیلم امکان مینا ساخته سیاسی کمال تبریزی

کمال تبریزی جدا از حضور پرشور در سینما در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی هم توانایی های خود را نشان داده است و در کارنامه کمال تبریزی ژانر های متفاوتی از فیلم ها دیده می شود از کمدی جنگی با فیلم لیلی با من است و ملودرام جنگی با فیلم شیدا و درام اجتماعی با فیلم مهر مادری و کمدی اجتماعی با فیلم مارمولک و کمدی اجتماعی با فیلم طعم شیرین خیال و ژانر درام فیمنیستی با فیلم همیشه پای یک زن در میان است و اگر همان کمال تبریزی باشد همیشه طیف زیادی از تماشاگران را به سینما می کشاند و نمونه جدید اثرات او هم فیلم طبقه حساس بود.

به گزارش مجله تفریحی لی لی گل به نقل از احمد محمد اسماعیلی: کمال تبریزی کارگردان غیرقابل پیش بینی، جذاب و دوست داشتنی است و در اغلب ساخته هایش به سراغ موضوع های حساس و ملتهب و متفاوت می رود. فیلم سازی که از اواخر دهه شصت با ساخت فیلم «عبور» حضور مستمر و اثرگذاری را در سینما تجربه می کند. اتفاقی که کمتر برای فیلم سازان هم نسلش رخ می دهد و اغلب آن ها مدت ها است که مجال فیلم سازی ندارند.

«امکان مینا» آخرین ساخته تبریزی پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر بارخوردهای متضادی داشت و یک درام سیاسی- اجتماعی محسوب می شود. با تبریزی درباره ساخت فیلمش گفت و گویی انجام داده ایم.

در اواخر دهه شصت فیلم «عبور» را درباره سال های دوران جنگ و شرایط آن زمانه ساختید. در امکان مینا چقدر به این فضا رجعت دوباره داشتید و چقدر به خلق آن فضا در سینما اعتقاد دارید؟

شاید دلیل این سوال شما این باشد که داستان هر دو فیلم در دهه شصت و زمان جنگ می گذرد. بنابراین حس و حال و فضای دو فیلم شباهت هایی با هم دارند و به نظرم نشان می دهد تیم طراح صحنه و لباس امکان مینا و نوع بازی بازیگران حرکات، رفتار و گویششان درست و مناسب آن سال ها بوده است. در فیلم صحنه ای داشتیم که جبهه، جنگ و درگیری نیروهای رزمنده با عراقی ها نشان داده می شد و در تدوین بنا به دلائلی حذفش کردم.آیا به دلیل جلوگیری از بروز سوءتفاهمات این صحنه جنگی را از فیلم خارج کردید؟

[ منبع این خبر سایت لی لی گل می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.