شناسایی منتشر کننده فیلم سرگردانی توله ببر


به گزارش صبحانه، علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت، صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با فیلم منتشر شده در فضای مجازی از توله ببر سرگردان در خیابان های مشهد، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست مشهد طی بررسی های انجام شده از طریق پلیس فتا متوجه شده اند که چه کسی در چه زمان و مکانی فیلم توله ببر مورد نظر را منتشر کرده است.

وی ادامه داد: ما از منتشر کننده این فیلم کمک خواهیم گرفت تا درباره زمان و مکان و چگونگی حضور توله ببر اطلاعات دقیق تری بدست آوریم.

تیموری افزود: حتی اگر مشخص شود که باغ وحش مشهد در وقوع این تخلف و ورود توله ببر به منازل افراد مشارکت و یا ارتباطی داشته است، طبق ماده 8 قانون حفاظت و بهسازی و ماده 7شکار و صید از سازمان حفاظت محیط زیست نمره منفی گرفته و با آن برخورد خواهد شد.

تیموری بیان داشت: احتمال دارد این توله ببر در باغ وحش متولد شده باشد و صاحب باغ وحش تصمیم گرفته باشد که آن را به منزل خود برده و یا به شخصی واگذار کند تا وقتی بزرگتر شد مجدد به فضای باغ وحش بازگرداند.

وی ادامه داد: در حالیکه صاحبان باغ وحش باید بدانند که فضا و شرایط باغ وحش به لحاظ جنبه های دامپزشکی، بهداشتی، محیط نگهداری؛ جایگاه و محل نگهداری این گونه ها است، حالا چه توله باشد و چه بزرگتر.

مدیر کل دفتر حفاظت،صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: هیچ باغ وحشی نمی تواند بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل محیط زیست استانها نسبت به واگذاری حیات وحش به افراد حقیقی یا حقوقی اقدام کند.

وی گفت: توصیه سازمان حفاظت محیط زیست به دارندگان باغ وحش و یا کسانی که در مرحله اخذ مجوز برای راه اندازی باغ وحش هستند، این مهم است که باید بدانند هر نوع از گونه های چهارپا و یا حیات وحش باید در محیط باغ وحش نگهداری شوند.

مدیر کل دفتر حفاظت، صید وشکار سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاکید کرد: با کسانی که مرتکب این تخلف شده و یا به نحوی در آن شریک بوده اند ،طبق قانون برخورد می شود

وی در پایان گفت:اگر رها بودن توله ببر در خیابان مشهد از جانب صاحب باغ وحش باشد به هیچ وجه کار درستی نبوده و برخلاف مقررات و دستورالعمل ها است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال