قطع صادرات پیراهن به کشورهای اروپایی


به گزارش صبحانه،جواد درودیان با اشاره به تعطیلی واحدهای تولیدی گفت: در حال حاضر اکثر کارگاه‌های تولیدی در حال تعطیلی هستند و کارگران تا مرز بیکاری پیش رفتند و برخی از این کارگاه‌ها با ظرفیت 20درصد در حال فعالیت می‌کنند و در حال ورشکستگی هستند.
 
وی افزود: به طور کلی حدود 70درصد تولید کنندگان پیراهن به علت نبود تسهیلات و مساوی نبودن عرضه و تقاضا تعطیل و از تولید منصرف شده و در این بین کشورهایی مانند ترکیه و چین به علت تسهیلاتی که کشورشان در اختیار واحدهای تولیدی برای صادرات قرار داده است، باعث شده تا اجناس خود را با قیمت‌های مناسب‌تر به کشورمان صادر کنند و افراد با دیدن قیمت مناسب آن‌ها از خرید کالای ایرانی منصرف شوند.
 
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران ادامه داد: از سوی دیگر دولت از تولید در داخل کشور حمایت نکرده و با مالیات‌های سنگینی که از تولید کنندگان دریافت می‌کنند. ادامه کار را برای این واحدها بیش از پیش سخت می‌کند و نمونه‌ای از آن را می‌توان در دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکنندگان مشاهده کرد.
 
درودیان با اشاره به دریافت مرحله‌ای مالیات توسط دولت و در نظر نگرفتن تسهیلات برای واحدهای تولیدی توسط دولت اظهار کرد:  در تمامی کشورهای جهان مالیات بر ارزش افزوده را در نهایت و از متقاضی دریافت می‌کنند که در ایران این امر به صورت مکرر از اولین تولیدکننده تا مصرف کننده نهایی دریافت می‌شود در حالی که مصرف کننده باید این مالیات را بپردازد و در نهایت قیمت نهایی کالای تولید شده چیزی فراتر از کالای وارداتی خواهد شد.
 
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان تهران با بیان وجود مشکلات ریشه‌ای در تمامی واحدهای صنفی زیر مجموعه خود گفت: با توجه به 13دسته‌ای که به اتحادیه پیراهن دوزان مربوط می‌شود، دچار مشکل رکود هستند و در حال تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری افراد فعال در این بخش‌ها هستند.
 
درودیان افزود: در این بین باید به این نکته هم توجه کرد که کالاهای ایرانی از جمله پیراهن هیچ تفاوتی از نظر کیفیت با کالاهای خارجی نداشته و در گذشته تولیدات داخل را به کشورهایی مانند ایتالیا که یکی از کشورهای مطرح در زمینه البسه است صادر می‌شد که نشان از کیفیت بالای محصول ایرانی دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر رقبای البسه ایرانی کشورهایی مانند چین و ترکیه است و تا زمانی که از واردات بی رویه به داخل کشور جلوگیری نشود امید به بهبود اوضاع تولید امکان پذیر نیست.

منبع : میزان

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال