خانواده اردوغان از فروش نفت سوریه توسط داعش سود می‌برند


به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بشار اسد در گفتگو با روزنامه صرب «پولیتیکا»، ترکیه را در کنار عربستان و قطر حامی تروریسم خواند و گفت نیروهای داعش با حمایت مستقیم دولت ترکیه از خاک آن کشور وارد سوریه می‌شدند.

وی همچنین آمریکا و متحدان غربی آن را عامل اصلی شکست آخرین آتش بس برقرار شده در سوریه خواند و گفت: تروریست ها ابزاری هستند که آمریکا و غرب از آنها برای حضور در سوریه استفاده می کنند.

رئیس جمهور سوریه گفت: نیروهای داعش با وجود نظارت پهپادهای ائتلاف آمریکا از میادین سوریه نفت استخراج می‌کردند و آن را در بشکه و کامیون به خاک ترکیه منتقل می‌کردند.

اسد گفته است که بخشی از پول نفتی که از سوریه خارج می‌شد برای یارگیری و پرداخت حقوق داعش صرف می‌شد و به همین دلیل پیش از دخالت روسیه، داعش در حال رشد بود و نفوذش را در سوریه و عراق افزایش می‌داد.

رئیس جمهور سوریه همچنین مقامات دولتی ترکیه و به ویژه خود اردوغان و خانواده‌اش را متهم کرده که از فروش نفت توسط داعش سود می‌بردند.

وی ادامه داد: اردوغان به طور مستقیم در مبادله با داعش نقش داشته است.

حدود یک سال پیش هم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ترکیه را به تجارت نفتی با داعش متهم کرده بود. در آن زمان اردوغان گفته بود که در صورت اثبات چنین اتهامی از سمت خود استعفا خواهد داد.

رئیس جمهور سوریه درباره انتخابات آمریکا گفت: به نظر بحثی که در دنیا درباره این انتخابات مطرح است درباره اینکه کدامیک بهتر کلینتون یا ترامپ. اما در سوریه بحث این است که کدام بدتر است نه اینکه کدام بهتر باشد. هیچکدام برای ما خوب نیست. از سویی ما با توجه به تجارب خود با مسئولان و سیاستمداران آمریکایی اعتمادی به آنها نداریم. آنها صادق نیستند و به آنچه می گویند عمل نمی کنند. ما حرفه ای خوب و بد آنها را باور نداریم. اعم از اینکه خصمانه باشد یا مسالمت آمیز ما باور نداریم. موضوع به گروهای فشار و نفوذ جریانهای سیاسی مختلف پس از انتخابات مربوط است. این سیاست آنها را مشخص می کند. ما وقت خود را صرف حرفهای آنها نمی کنیم. فقط یاوه بافی است. ما نشانه های خوبی که نشان دهنده تغییر سیاست های آمریکا باشد مشاهده نمی بینیم. موضوع به اینکه چه کسی رئیس جمهور شود مربوط نیست زیرا اختلاف بسیار ناچیز است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات