دادستانی سوئیس تحقیقات درباره جاسوسی از مذاکرات هسته ای را متوقف کرد


دادستانی سوئیس تحقیقات درباره جاسوسی از مذاکرات هسته ای را متوقف کرد

خبرگزاری فارس: دادستانی سوئیس تحقیقات درباره جاسوسی از مذاکرات هسته‌ای را متوقف کرد

دفتر دادستان کل سوئیس اعلام کرد به خاطر «عدم شواهد کافی»، تحقیقات درباره جاسوسی از هتل مکان مذاکرات هسته‌ای در «ژنو» را متوقف کرده است.

به اعلان سرزه و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادستان کل سوئیس تحقیقات درباره جاسوسی سیاسی از هتل مکان مذاکرات هسته‌ای کشورمان و ۱+۵ (ایالات متحده، بریتانیا، کشور فرانسه، کشور روسیه، کشور چین به علاوه کشور آلمان) در«ژنو» را که یک ماه پس از برگزاری گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای کشورمان شروع شده بود را متوقف کرد.

به نگاشته خبرگزاری رویترز، دفتر دادستان کل سوئیس اعلام کرد شواهد کافی درباره افرادی که پشت این جاسوسی هستند، وجود ندارد.

این تحقیقات در ماه مه ۲۰۱۵ پس از شروع شد که یک بدافزار در رایانه‌های هتل مکان مذاکرات هسته‌ای کشورمان و ۱+۵ در ژنو یافت شد.

دفتر دادستانی سوئیس روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تحقیقات نمایان کرد که تعداد گیراای از رایانه‌ها (سرورها و دستگاه‌های رایانه‌ها) در هتل ژنو با نوعی از بدافزار ناپاک شده‌اند. این بدافزار با هدف جاسوسی به وجود آمده بود و اساساً برای جمع‌آوری اطلاعات رایانه‌های ناپاک شده استفاده می‌شود».

یک منبع اعلام کرد که این بدافزار در رایانه‌های هتل «پرزیدنت ویلسون» که مذاکرات هسته‌ای کشورمان و ۱+۵ یک ماه پیش از آن در آنجا به انجام رسانده شده بود، یافته شده است.

دفتر دادستان کل سوئیس اعلام کرد که فرایند تحقیقات درباره این جاسوسی را به وضعیت تعلیق درآورده است زیرا هیچ مدرکی در خصوص هویت عاملان این برنامه جاسوسی حاصل نشده است.

وقتی که خبر جاسوسی از مکان مذاکرات انتشار داده شد، بسیاری از رسانه‌ها، از جمله رسانه‌های آمریکایی اسرائیل را متهم عمده این کار شناساندند.

**************************************

گردآوری از: آزادمهر چ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر به سالی حافظ دری زند بگشای
««« »»»
که سال‌هاست که مشتاق روی چون مه ماست

دادستانی سوئیس تحقیقات درباره جاسوسی از مذاکرات هسته ای را متوقف کرد

TT / 63 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال