جزییات تورم خانوارهای روستایی


به گزارش صبحانه،مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در مهر ماه امسال را اعلام کرد که بر این اساس شاخص کل در مهر ماه عدد ۲۴۳.۹ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است، ضمن اینکه شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۷.۳ درصد افزایش و نسبت به ماه قبل ۷.۵ درصد کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل در ۱۲ ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۷.۵ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به شهریور امسال ۷.۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۶۵.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۹ درصد کاهش را نشان می دهد.

ضمن اینکه شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۱.۵ سیده که نسبت به ماه قبل ۱.۱ درصد کاهش را نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۶.۳ درصد است. ضمن اینکه شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۲ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۴ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ۹۵ معادل ۶.۴ درصد، بدون تغییر است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در مهر ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۹.۵ رسید که ۰.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد.

همچنین میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۷ درصد بوده است و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۸.۳ درصد که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به شهریور امسال معادل ۸.۷ درصد، کاهش یافته است.

منبع :مهر

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال