بستر لازم برای حمایت خیران از حوزه کتاب و کتابخانه فراهم شود


بستر لازم برای حمایت خیران از حوزه کتاب و کتابخانه فراهم شود

مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی با بیان این که در حوزه کتاب و کتابخانه نتوانسته‌ایم بستر را برای پشتیبانی خیران تهیه کنیم، نقل کرد: باید خیران را در این امر وارد کنیم و مسیر فعالیت خیران را در این حوزه قبل ببریم زیرا هزینه‌های دولتی کم است.

تصویر و عکس   بستر ضروری برای پشتیبانی خیران از حوزه کتاب و کتابخانه فراهم شود

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بیرجند، احمد محبی عصر امروز در اولین نشست اجلاس کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی بیان داشت: قیمتی ای کتاب با ابراز علاقه به کتابخانه ها رابطه معکوس دارد یعنی هرچه کتاب قیمتی تر می شود تهیه کرد برای مردمان سفتتر می شود و مردمان به کتابخانه ها روی می آورند.

وی اضافه کرد: بنابراین از آن مکانی که قیمت کتاب ها رو به ازدیاد است باید کتابخانه ها نیز رشد یابد و همچنین ضعف محتوایی کتابخانه ها نباید نادیده گرفته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی با بیان این که باید فضاسازی عالی و شادابی را در کتابخانه ها حفظ کنیم، بیان کرد: همچنین باید درپی تزریق کتاب های تازه در کتابخانه ها باشیم.

محبی با اشاره به این که باید نگاه خیرین را به سمت کتابخانه ها جلب کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر جبران عقب ماندگی هایی که در زمینه های گوناگون داشتیم از عهده دولت بر نمی آید بنابراین باید عقب ماندگی ها را جبران کنیم و نگاه خیران را به سمت کتابخانه ها جلب کنیم.

وی با بیان این که در حوزه کتاب و کتابخانه ما قادر نبودیم بستر را برای پشتیبانی خیران تهیه کنیم، یاد آوری کرد: باید خیران را در این امر وارد کنیم و مسیر فعالیت خیران را باید در این حوزه قبل ببریم زیرا مخارجهای دولتی کم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: اغلب کتابخانه هایی که در استان حضور دارد مربوط به ۴۰ یا ۵۰ پارسال است و همچنین کتابهای موجود در این کتابخانه ها نیز از گذشته است.

محبی نقل کرد: موضوع جاذبه ای که به لحاظ شکل و ظاهر کتابخانه حضور دارد بسیار تأثیرگذار است و باید این به گونه ای فراهم شود که اشخاص از کتابخانه ها استقبال کنند.

وی با بیان این که موضوع شاداب سازی محیط کتابخانه ها در استان در دستور کار قرار گرفته است، بیان داشت: در استان ما موضوع کافه کتاب مورد بسیار خوبی است و فرصتی است که بتوانیم کلکسیون شادابی را داشته باشیم و از ظرفیت های خوب استان به صورت موردعلاقه جهت کتابخوانی بهره گیریم.

محبی با اشاره به معضلی که در منابع خردسال و نوجوان در کتابخانه ها حضور دارد که با توان دولت و خیران قابل حل است، نقل کرد: مشکل عمده در این زمینه این است که کتاب ها از نرخهای بالایی برخوردار است که باید سیستم ها هم کمک دهند تا کتاب ها خریداری شود.

*******************

مسئول متن : پريناز ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محرم راز دل شيدای خود
««« »»»
کس نمی‌بينم ز خاص و عام را

بستر لازم برای حمایت خیران از حوزه کتاب و کتابخانه فراهم شود

TT / 94 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال