آیت‌الله مظاهری در دیدار جهانگیری: مسائل ربوی در بانک‌ها باید اصلاح شود


رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: در شرایط کنونی که دولت قادر به رساندن حقابه کشاورزان شرق اصفهان به آنها نیست، لازم است خسارت عدم کشت آنان به نحو مقتضی، جبران شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مظاهری، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور عصر چهارشنبه، با مرجع عالیقدر آیت‌الله مظاهری، دیدار کرد.

آیت‌الله مظاهری در این دیدار، ضمن اظهار خرسندی و تقدیر از خدمات دولت یازدهم، تلاش هرچه بیشتر برای حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم را امری ضروری برشمرد و تأکید کرد: اصلاح و ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، کاری است که نیاز به زمان و یکپارچگی برنامه‌ها و وحدت همه مسئولان مربوطه دارد.

وی با تأکید بر نقش اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در اصلاح مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: اگرچه عمدۀ تلاش و اهتمام برای اجرای اقتصاد مقاومتی بر دوش دولت است، ولی اجرای واقعی و کامل این سیاست‌ها مشروط به همکاری و هماهنگی همۀ قوا، نهادها و دستگاه‌های مسئول و از جمله مردم است که باید دولت را در این جهت یاری دهند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر ضرورت اصلاح امور بانکی به عنوان یکی از ریزبناهای اقتصاد افزود: مسائل ربوی در بانک‌ها باید اصلاح شود تا بخشی از بیماری اقتصادی کشور درمان شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بر ضرورت مقابلۀ همگانی با مفاسد اجتماعی و اخلاقی و همچنین مفاسد اداری را خاطرنشان کرد و با اشاره به اینکه دولت در این زمینه نیز نقشی مهم دارد، تصریح کرد: در این مسأله هم همگان باید به دولت کمک دهند تا آنچه در فضای اداری، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی کشور می‌گذرد به سمت اصلاح هرچه بیشتر و مطابقت با ارزش‌ها و تعالیم اسلامی پیش رود.

آیت‌الله العظمی مظاهری اختلافات سیاسی را یکی از معضلات اساسی کشور برشمرد و با اشاره به ضرورت رفع اختلاف و چند دستگی در میان مسئولان، اظهار داشت: گسترش اختلاف که بعضاً همراه با اهانت و رفتارهای خلاف شرع است موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت و همه باید در جهت رفع این اختلافات اقدام کنند و مانع بروز و ظهور اختلافات شوند.

وی راهکار مواجهه صحیح با اهانت‌ها و تهمت‌های افراد نادان یا مغرض را تقویت روحیۀ سعۀ صدر و حلم دانست و یادآور شد: اگر مسئولین در مواجهه با این حرکات ناشایست با بزرگواری و با سعۀ صدر و بردباری برخورد کنند، از گسترش دامنۀ نزاع و اختلاف جلوگیری خواهد شد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در بخش دیگری از بیانات خود به معضل پیچیدۀ آب در استان اصفهان اشاره کرد و با یادآوری بعضی از وعده‌های قبلی وزرا و مسئولان دولتی در خصوص بهبود وضعیّت آب استان اصفهان خاطرنشان کرد: مسئولان و مردم اصفهان هیچ‌گاه توقع ندارند، حقّ دیگران به آنان تعلق گیرد، بلکه خواستار حق خود از آب زاینده‌رود و توجه دولت و مسئولان مربوطه برای برنامه‌ریزی هرچه بهتر و اقدامات زیربنایی برای موضوع آب هستند.

وی رسیدگی به معضلات مردم و کشاورزان نجیب شرق استان اصفهان را لازم برشمرد و تأکید کرد: در شرایط کنونی که دولت قادر به رساندن حقابه کشاورزان شرق اصفهان به آنها نیست، لازم است خسارت عدم کشت آنان به نحو مقتضی، جبران شود.

در این دیدار که تنی چند از اعضای هیأت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، جهانگیری با ارائۀ گزارشی از فعالیت‌های دولت، تلاش و برنامه‌ریزی برای اجرای اقتصاد مقاومتی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، گسترش صادرات و کنترل واردات و هماهنگی برای اتحاد و انسجام داخلی خصوصاً بین دولت و مجلس را از جهت گیری‌های اصلی دولت برشمرد.

 چیت‌چیان وزیر نیرو طی سخنانی، گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات وزارت نیرو در جهت اصلاح و بهبود وضعیّت آب استان اصفهان ارائه کرد.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال