ماجرا خسرو معتضد و صدف طاهریان و جنیفر لوپز (۳ عکس)


ماجرای خسرو معتضد و صدف طاهریان و جنیفر لوپز

عکس شماره ۱ ⇩
عکس داستان خسرو معتضد و صدف طاهریان و جنیفر لوپز

داستان خسرو معتضد و صدف طاهریان و جنیفر لوپز

 

چندی پیش استاد خسرو معتضد تاریخ شناس نامدار ایران ، یادداشتی سرگشاده به صدف طاهریان بازیگر ایرانی مهاجرت کرده که به اعلان سرزه و به نقل از تصاویر بسیاری از ترک حجاب خود در ایسنتاگرامش گذاشته است نوشت . نوشته تند این یادداشت به اعلان سرزه و به نقل از جنجال به پا کرد ! : ” آن فریادها، آن قهقهه‌های بی‌مورد، آن از شدت خنده بی‌تاب شدن‌ها و به هر بهانه‌ای دست‌ها و پاهای استخوانی را نمایان کردن برای چه؟ آن همه غش و ریسه رفتن برای چه؟ خنده‌های زننده و شیهه‌وار شما با آن تکان دادن‌های عمدی بدن که نمایان کنید دوری از ایران سبب خوشبختی و راحتی‌تان بوده چه مقدار چندش‌آور بود.”

 

به اعلان سرزه و به نقل از نشریه وطن امروز یادداشتی دادخواهی ای خطاب به صدف طاهریان در شماره دوشنبه خود انتشار داد. نگارنده این یادداشت خسرو معتضدِ تاریخ پژوه بود.

 

به اعلان سرزه و به نقل از ، معتضد در بخشی از این یادداشت نوشت: “زن صدف طاهریان خجالت نکشید در تلویزیون معلوم‌الحال با آن لباس‌های زننده در جوار آن جوانک بی‌سواد و بی‌مایه‌ای که سعی می‌کند ادای گویندگان تلویزیون منقرض شده پیشین را درآورد و خیلی لوس، بی‌سواد و بی‌مایه تشریف دارد نمایان ساخته شد و با هر کلامی که آن مرد به زبان می‌آورد آنگونه جلف و زننده خنده کرد. ای‌کاش می‌خندیدید زن، شیهه کشیدید علیا مخدره!

 

عکس شماره ۲ ⇩عکس داستان خسرو معتضد و صدف طاهریان و جنیفر لوپز

 

آن فریادها، آن قهقهه‌های بی‌مورد، آن از شدت خنده بی‌تاب شدن‌ها و به هر بهانه‌ای دست‌ها و پاهای استخوانی را نمایان کردن برای چه؟ آن همه غش و ریسه رفتن برای چه؟ خنده‌های زننده و شیهه‌وار شما با آن تکان دادن‌های عمدی بدن که نمایان کنید دوری از ایران سبب خوشبختی و راحتی‌تان بوده چه مقدار چندش‌آور بود.”

 

این واپسین پژوهش! استاد اما واکنش‌های زیادی را همراه با داشته است که در زیر به چندین نکته از انها اشاره می‌کنیم:

 

احمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رضا کاظمی در نشریه شهروند نوشت: همانطور که می‌دانید، جناب خسرو معتضد (اَبَرتاریخ‌‌شناس صداوسیما) اخیرا یادداشتی خطاب به (ص. ط) یکی از هنرپیشگان تازه مدل شده، نگاشته و او را به جای قرار دادن عکس‌های مورددار در اینستا و جلف‌بازی در شبکه‌های ماهواره‌ای به «تعلیم زبان انگلیسی و شرکت در کلاس‌های هنرپیشگی» فرا خوانده است.

عکس شماره ۳ ⇩عکس داستان خسرو معتضد و صدف طاهریان و جنیفر لوپز

طبق تحقیقات ما، ایشان یک سری نامه‌های دیگر هم دارد که نوشته یکی‌شان به دست بنده رسیده است:

 

بانو لوپز! ما خودمان که ماهواره نداریم اما چندی پیش در منزل یکی از اقوام ناخودآگاه چشمم به قسمت‌هایی از کنسرت مشترکتان با خواننده‎‌ای موسوم به «پیت‌بال» افتاد که با نگاه کردن آن به راستی به‌حال شما و هنر خوانندگی زار زار گریه کردم! آدم این روزها حتی روی pmc هم باید قفل خردسال قرار بدهد! زن لوپز! شرمسار نبودید زمانی با آن تیپ که چه عرض کنم؛ با آن پشه‌بندی که دور خودتان بسته بودید در جوار این کچلِ معلوم‌الحال که سعی دارد به زور ادای هنرپیشگان باتجربه ای چون جمشید هاشم‌پور را دربیاورد، این طوری بالا و پایین پریدید؟

 

اگر برنامه‌های تاریخی مرا دیده بودید می‌دانستید که «ژوزفین بوهارنه» که درسال ١٧٩٦همسر ناپلئون بناپارت و ملکه کشور فرانسه بود هم صدای خوبی داشت. او بعد از لشکرکشی ناپلئون به مصر در غیاب همسرش با یکی از نوادگان خاندان پهلوی که برای لهوولعب و چپاول کردن ثروت ایران‌زمین به کشور فرانسه مسافرت کرده بود، کنسرت مشترکی برپا کرد و همین کار او سبب شد تا ناپلئون وی را در سال ١٨٠٩ متارکه بدهد و با «ماری لوئیز» (دوشس پارما) مزدوج شود.

 

این مثال تاریخی را زدم که نقل بکنیم این حرکات شنیع شما آخر و سرانجام ندارد. البته آنطور که شنیده‌ام شما اگرچه به ظاهرتان می‌خورد متولد ٦٩ شمسی باشید اما متولد ٦٩ میلادی هستید و با حضور ٤٧ سال سن هنوز ازدواج نکرده‌اید. بنده به شما پیشنهاد می‌کنم به جای برگزاری کنسرت و معاهده های باورنکردنی و غریب با شرکت‌های بیمه، هرچه زودتر در کلاس‌های «شکوه همسرداری» شرکت کنید و به فکر ازدواج و تشکیل خانواده باشید. چهارسال دیگر هم از ریخت و قیافه می‌افتی و هم اجاق گازت کور شده ودیگر بچه‌ات نمی‌شود و باید تا آخر عمر تنها بمانی!

 

اگر خیلی هم اصرار به ادامه حرفه خوانندگی داری حداقل برای خودت الگویی عالی پیدا کن. نگاه به امثال «لیدی گاگا» و «کتی پری» و «مدونا» نکن که به وعده سرهنگ علیفر «نمادهای بی‌بندو باری» در صحنه کنسرت هستند و پوشش‌شان آدم را یاد قصه تیپ تازه سلطان می‌اندازد. در تاریخ معاصر کمی پژوهش کن قطعا گزینه‌های خوب تری را می‌توانی سرلوحه کارت بگذاری.

 

کسانیکه در طول دوران خوانندگی‌ مدام خوش‌پوش و البته سر و سنگین ظاهر شده‌اند. شما در اینترنت شوی عکس و تصویری «یه امشب شب عشقه! همین امشبو داریم» را بین، آهنگ اینقدر شش‌وهشت و قِر دار اما خواننده کمترین تکان را به خودش می‌دهد و نهایتا یک بشکن می‌زند. یا اگر اپلیکیشن تلگرام داری به آی‌دی من یک پیام بده، ویدیوای به اسم «اینم سحر دختر من» از کنسرت یکی از خواننده‌های کهنه را برایت می‌فرستم تا هم عشق به بچه و خانواده را درک کنی و هم بفهمی که می‌شود بدون لباس‌های قلیل‌الپارچه نیز کنسرت به انجام رساند. این کلیپ را بین تا نگاه بکنی که حتی یک دختر جوان هم می‌تواند علاوه بر ظاهری آقاوار؛ حرکاتی داش‌مشتی‌طور و باباکرمانه داشته باشد، حالا تو که سنِ اسبِ زورو را داری! بهرحال امیدوارم که صحبت‌های دلسوزانه و بی‌بغض و کینه مرا جامه عمل پنهان بکنید.

 

آرمان شهرکی، دانشمند اجتماعی و استاد دانشگاه نیز در یادداشتی نسبت به نامه جناب معتضد اعتراض کرد. شهرکی در یادداشتی که سایت فرار و آن را انتشار داد نوشت: مرد معتضد با چه متر و خط‌کشی حکم به “بی‌استعدادیِ” طاهریان در حرفه‌ی هنرپیشگی می‌دهند. در خوش‌بینانه‌ترین وضعیت چنین حکمِ جسارت‌آمیزی را احتمالا قادر باش از سوی یک انتقادگر فیلم و سینما، بازیگر، کارگردان، سینماگر و یا یک استاد دانشکده‌‌ی تاتر و سینما پذیرفت اما از سوی یک مورخ خیر.

 

او در بخشی دیگری از این یادداشت در پاسخ به بیانات معتضد نوشت: “من در اینترنت نگاه کردم این زن ……. ۴۰۰ -۳۰۰ تا عکس در وضعیت نیمه‌برهنه بسیار زشت و کریه و خلاف اخلاق گرفت”. کاش بنده هم وقت و فراغ‌بال و اشتیاق مرد معتضد را داشتم که سری به سایت‌ها و عکس‌ها و این‌جورچیزها می‌زدم!

 

شهرکی در پاسخ به بخش دیگری از نامه استاد نوشت: “ایشان به هیچ‌وجه در زمره مدل‌های خوشگل که بعضی تلویزیون‌های اروپایی شبیه به «مدا» می‌گذارند که به اکران تیپ توجه بکنند نیستند.” مبتذل‌ترین بخش نگاشته همین است. باور بفرمایید برای نخستین‌بار است که بنام این کانال تلویزیونی برمی‌خورم. ولی حالا کنجکاو شدم؛ به محض اتمام این سیاهه، به مکافات هم که شده مکانی سری به چنین کانالهایی بزنم تا نگاه بکنم کدام مدل‌ها حس چهره و بدن‌شناسیِ مورخ عزیز کشور را روسفید کرده‌اند کاری که صدف طاهریان نکرده!

 

این استاد دانشگاه در بخشی دیگر از یادداشت خود خطاب به خسرو معتضد نوشت: “به هر بهانه‌ای دست‌ها و پاهای استخوانی را نمایان کردن برای چه؟……تکان دادن‌های عمدی بدن”. عمق دقت و تمرکز بالای شما هنگامی که به وعده خودتان طاهریان بدن‌اش را تکان می‌داده البته مناسب تحسین است. اما این خوب است که طاهریان یا ما نیز فیزیک بدنیِ شما را به سُخره بگیریم؟ شما به خود مجوز می‌دهید که مانند آب‌خوردن ا ظاهر اندامی فردی را داوری کنید. زمانی راجع به شخصی که زنده و حضور می دارد این طوری سخن می‌گویید بفرمایید که از من خواننده چطور انتظار دارید که حرف‌ها و روایت شما از تاریخ سرزمینم و شخصیت‌هایی که احتمالا هزارسال است که از دورانشان سپری می‌شود را بپذیرم و به چنین روایتی اعتماد کنم؟ سفت است؛ دیگر حتی به روایت شما از تاریخ معاصر و یا همین چندین دهه پیش نیز اعتمادی نیست.”

 

و در پایان عکس العمل یکی از مخاطبان فرادید: “باسلام. ابتدا باید عرض کنم پس از این که مقاله اقای معتضد رو خوندم واقعا متاسف شدم. فرض میکنیم جوانی کار اشتباهی کرده باشه تفاوتی نمیکنه چه دختر باشه و چه فرزند شبیه به کاری که زن طاهریان کرده و خطایی به انجام رسانده که البته بنده مانند اقای معتضد و دقیقا مانند ایشون که البته دقیق و موشکافانه حتی استخوانهای اون زن رو دیده بنده حقیقتا نگاه نکرده ام.

 

اما برای اقای معتضد که ادعای ادب و متانت و البته به وعده خودشون که خواسته اند نصیحت وار سخن بگویند از ته قلبم متاسفم.من کاری ندارم به این که اون زن چه کاری کرده احتمالا باور نکنید که نقل بکنیم حتی اسم اون زن رو هم نمیدونستم. اقای معتضد شما که مثلا قصد نصیحت یک جوان هنرمند را دارید ایا فرق بین نصیحت و توهین را آگاهی می دارید؟خدا کند که آگاهی ندارید که اگر آگاهی بدارید و با قصد این لغات سر تا سر توهین امیز را به زبان شریفتان بیاورید باید به حال امثال شما به اصطلاح اساتید زار زار گریست.

 

اقای معتضد ایا شما در بیان روایات تاریخی یا در نگارش کتب تاریخی که تخصص دارید به همین صورت یعنی با بغض و کینه رفتار میکنید؟ زن طاهریان کار بدی کرده؟بله کرده. شکی نیست. این رو بدونید اقای معتضد که ملت ما شریف و اگاهند و همان طور که جاذبه بالایی دارند دارای دافعه نیز میباشند و با علم و اگاهی هنرمند را از غیر شناسایی می کنند و بدون اهانتهای شما هم مردمان ما از هنرمند نماها دوری میکنند و انها را خود به خود از ضمیر خود خواهند زدود پس ضرورتی ندارد که جنابعالی به خودتان فشار بیاورید و تمامی فحاشی های جهان را حواله کسی کنید.اقای معتضد این که میفرمایید خنده نبوده و شیهه بوده توهین نیست؟

 

این که میفرمایید استخوانهای…….که از بیان این جمله شما بنده شرمسار شدم ایا توهین و ناروا نیست؟ جنابعالی که در انتهای ناروا نامه تان میفرمایید نصیحت پدرانه کردم ایا این طوری دختر خودتان را نصیحت میکنید؟در انتها باید عرض کنم که اقای معتضد عزیز لطف کنید از کسی نقد نکنید چون نقد شما با این ادبیات زننده چیزی غیر از فحش و تحقیر دیگران نیست. امیدوارم که دیگر شاهد این طوری به اصطلاح نصیحت های پدرانه نباشیم و آگاهی بداریم که ملتی فهیم باشعور و ادب پسندیم که اگر کوچولو ترین انحرافی از اهل هنر این مرز و بوم نگاه بکنند خودشان و با ترفند دافعه مودبانه با ان شخص هنرمند رفتار میکنند و نمونه های زیادی در سالهای گذشته بوده اند که چوب ادب و فهم این مردمان را خورده اند و عجب نا خوشی ای دارد که آرتیستی چوب ادب از دست مردمش بخورد. چشم انتظارم که پیام بنده را چاپ کنید چون تا مکانی که قادر بوده ام سعی خودم را کردم که توهین به کسی نکنم. با تشکر “

 

 

زندگی نامه صدف طاهریان

 

گفتمانهای صدف طاهریان از کشف حجابش!

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال