تهذیب حقیقتی جدا نشدنی از حوزه های علمیه است


تهذیب حقیقتی جدا نشدنی از حوزه های علمیه است

حجت الاسلام والمسلمین نواب با تاکید بر اینکه خودسازی و تهذیب واقعیتی جدا نشدنی از حوزه‌های علمیه است، نقل کرد: چنانچه طلبه به این اصلی توجه داشته باشد، جامعه را متحول می‌کند.

تصویر و عکس تهذیب واقعیتی جدا نشدنی از حوزه های علمیه است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، امروز در میان طلاب مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی شهرستان تاکستان، بر لزوم خودسازی و تهذیب نفس تاکید کرد و نقل کرد: اسلام انسان را به مطالعه و کسب دانش همرا با تهذیب نفس تشویق می کند.

مسئول دبیرخانه شورای مناسب حوزه های علمیه با اشاره به اینکه طلاب باید در اعمال و رفتار خود اخلاص داشته باشند، عنوان کرد: تمام هم و غم طلبه باید در راستای خدمت به دین و نشر فرهنگ و معارف الهی باشد.

وی با تاکید بر اینکه خودسازی و تهذیب واقعیتی جدا نشدنی از حوزه های علمیه است، ابراز داشت: چنانچه طلبه به این اصلی توجه داشته باشد، جامعه را متحول می کند و علت اینکه روحانیت در قلوب مردمان مکان دارند به باعث همین خصوصیت است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب، خوب تحصیل کردن را برای طلاب بسیار حائز اهمیت آگاهی داشت و خطاب به آنان اضافه کرد: شما سربازان امام عصر(عج) هستید، لذا باید خوب تحصیل بکنید و به خوبی مطالب را درک و گیرید، این امر به قدری اهمیت دارد که در شب قدر پیشنهاد داده شده ثواب مذاکره علم بسی فراتر از انجام عبادت است.

مسئول دبیرخانه شورای مناسب حوزه های علمیه به بر لزوم استفاده طلاب از فرصت طلبگی تاکید کرد و اظهار داشت: شما طلاب باید قدر فرصت ها و موقعیت ها را آگاهی بدارید و در جوار فراگرفتن دروس حوزوی، از معنویت اضافه کنی هم غافل نشوید.

وی، انس با قرآن کریم را لازمه موفقیت طلاب خواند و تصریح کرد: پیوند و انس با قرآن کریم برای طلاب و روحانیون بیش از دیگر اشخاص لزوم دارد، لذا باید تلاش کنند تا با تمسک به قرآن کریم و نهج البلاغه مسیر سعادت را گذرانند.

پایان پیام

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال