دیوان عالی انگلیس رویای برگزیت را بر باد داد


به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، طبق حکم دیوان عالی، پارلمان انگلیس فرصت می‌یابد روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت را به چالش کشیده و یا آن را به تاخیر بیندازد. در این حکم آمده است که دولت بدون تایید پارلمان اجازه ندارد ماده ۵۰ را آغاز کند.

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس تلاش داشت تا از حق ویژه سلطنتی برای خروج کشورش از اتحادیه اروپا استفاده کند اما فعالان او را به چالش کشیدند. دولت انگلیس در واکنش به این حکم گفته است که به دیوان عالی تقاضای استیناف می‌دهد.

در رای دیوان عالی انگلیس آمده است: اظهارات دولت مغایر اصول اساسی قانون اساسی در حاکمیت پارلمان است. این دیوان بحث‌های دولت انگلیس را قبول ندارد. هیچ چیزی در متن قانون ۱۹۷۲ در حمایت از آن وجود ندارد.

گینا میلر، از فعالان ضد بریگزیت است که کمپین ضد دولت انگلیس را در دست داشت. او از سوی دادستان کل به تلاش برای خرابکاری در اراده دموکراتیک مردم بریتانیا متهم شده است. ترزا می ماه گذشته اعلام کرد که تا پایان مارس سال آتی روند خروج طبق ماده ۵۰ آغاز می‌شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال