تئوری جدید آمریکا در آستانه انتخابات ایران کاهش تحریم هاست/برجام مسیر تحکیم انقلاب نیست


تئوری جدید آمریکا در آستانه انتخابات ایران کاهش تحریم هاست/برجام مسیر تحکیم انقلاب نیست

استاد دانشگاه شهر تهران گفت: تئوری جدید ایالات متحده در آستانه رای گیری کشورمان این است که تحریم‌ها را کمتر کند تا آن‌هایی که در راستای سیاست‌های راهبردی ما کار می‌کنند ادامه‌دهنده راه باشند و تمامی این نکات را تحلیل‌گران غربی بررسی می‌کنند.

تصویر و عکس    تئوری جدید ایالات متحده در آستانه رای گیری کشورمان کاهش تحریم هاست/برجام مسیر تحکیم انقلاب نیست

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از اصفهان، سعید زیباکلام عصر امروز در همایش «انتها تفکر انقلاب اسلامی با استکبار ستیزی منافقانه لیبرال ها» بیان داشت: در سال ۵۷ و ۵۸ ابتدای انقلاب استکبار برای مان روشن بود و در واقع معنای استکبار را همه ما به درستی آگاهی میداشتیم.

وی ادامه داد: استکبارستیزی این است که استکبار را بشناسیم و در واقع آگاهی بداریم که ارتشی که با اعمال توانایی درصدد تضعیف ملتی باشد استکبار است و باید به رویارویی با آن توجه کرد.

عضو هیئت علمی فلسفه دانشگاه شهر تهران گفت: استکبار امروز شکل تازه ای به خود گرفته و استکبار ایالات متحده متبلورترین کلکسیون استعماری است و ادعای کدخدایی دارد.

وی گفت: متأسفانه امروز ما شاهد این هستیم که با کدخدا مذاکره می شود و انگار چیزی بنام استکبار حضور ندارد و ما قادر نیستیم بدون ارتباط با جهان ادامه زندگی دهیم.

زیباکلام تصریح کرد: امروز برخی از این حرف میزند که برجام فاز نخست ماست، این حرف یعنی ما با کدخدا کنار بیایم و این بحث در واقع خدشه وارد کردن به استکبارستیزی است.

وی با بیان این که استکبار امروز نمودهای گوناگون پیدا کرده است، اضافه کرد: از حدود ۱۰ پار سال به این نتیجه رسیده اند که شبکه های گوناگون ماهواره ای تنها راه ابراز توانایی نیست و با تحریم ها به این تئوری رسیده اند که کشورمان باید یا به فروپاشی برسد و یا تسلیم شود که البته جان کری در نشستی بیان داشته به هیچ عنوان این دو اتفاق در کشورمان نمی افتد.

استاد دانشگاه شهر تهران گفت: بعضی از مردان می گویند ما قادر نیستیم بدون ارتباط با جهان ادامه زندگی دهیم و این دوستان ایالات متحده و هم پیمان هایش را جهان آگاهی میدارند.

زیباکلام با اشاره به این که دربین عوام نقل میشود که در تخلفات همه دستشان در دست هم است، اضافه کرد: این حرف بسیار غلط است و اصلاً این طور نیست که همه حاکمیت ما فاسد و رانت خوار باشند، بلکه افرادی بسیار تمیز دست در نظام حضور دارند و در اصل شمار رانت خوارها و اشخاص فاسد بسیار اندک است و این مسئله نیز به خدشه در روحیه استکبارستیزی بازمی گردد.

وی بیان داشت: باید به عده ای که با انقلاب غریبه اند و عاطفی به انقلاب ندارند همچنین مقابل استکبار نمی ایستند حساس شویم، ما باید ۱۳ ماه آبان را احترام گذاریم چون این روز بسیار بزرگ است.

استاد دانشگاه شهر تهران با بیان این که صرفاً نباید به ضیافت گرفتن روزهای بزرگی همچون ۲۲ بهمن و ۱۳ ماه آبان بسنده کنیم، تصریح کرد: اردوی غرب به سرعت در حرکت است و ما باید خدشه هایی که به انقلاب وارد شده را برطرف بکنیم و خود را دل خوش به ضیافت و سرود نکنیم، بلکه باید به استکبارستیزی ۵۷ که از آن دور شده ایم، برگردیم.

وی گفت: تئوری جدید ایالات متحده در آستانه رای گیری کشورمان این است که تحریم ها را کمتر کند تا آن هایی که در راستای سیاست های راهبردی ما فعالیت میکنند ادامه دهنده راه باشند و تمامی این نکات را تفسیر قیمتی غربی چک میکنند.

استاد دانشگاه شهر تهران با بیان این که فکر کوتاه آمدن آمریکایی ها در مسئله تحریم را باید از سر بیرون کرد و آن ها از مواضع خود پایین نمی آیند گفت: آن ها می خواهند ما به ۵۷ برگردیم و متأسفانه ریاست جمهوری ما از این حرف میزند که بر جام فاز نخست ماست.

وی یاد آوری کرد: برای انقلاب خون ها ریخته شده و نباید به سادگی از این مسئله گذشت و برجام مسیر تحکیم انقلاب نیست.

به گزارش تسنیم، در انتها این همایش از تازه ترین تاثیر سعید زیباکلام با عنوان "انحلال در نظام استکباری" پرده برداری شد.

****************************

تهیه شده توسط : كامياب ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فلک چو ديد سرم را اسير چنبر عشق
««« »»»
ببست گردن صبرم به ريسمان فراق

تئوری جدید آمریکا در آستانه انتخابات ایران کاهش تحریم هاست/برجام مسیر تحکیم انقلاب نیست

TT / 150 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال