۷۵۰۰ تشکل عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور هستند


۷۵۰۰ تشکل عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور هستند

خبرگزاری فارس: 7500 تشکل عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور هستند

سرپرست صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ تشکل کشاورزی عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بجنورد، سید عبدالکریم رضوی عصر امروز در میان کارکنان جهادکشاورزی خراسان شمالی بیان کرد: اساسا توانمند ساختن فعالان بخش کشاورزی و حمایت از این بخش از ماموریت های صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور است.

وی بیان داشت: شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به منظور حمایت از زیر بخش های زراعت و باغبانی، دامداری و دام پروری، شیلات و آبزیان و صنایع تبدیلی مرتبط با ماموریت های وزارت جهاد کشاورزی شروع به کارکرد.

سرپرست صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور از صندوق حمایت از توسعه کشاورزی به عنوان توانایی ای برای رشد و توسعه این بخش یاد کرد.

به گزارش سرزه به نقل از وی مشارکت بخش اختصاصی، انجمنها و فعالان عرصه کشاورزی، فعالیت صندوق توسعه بخش کشاورزی را زیاد کرده و اکنون تبدیل به سرمایه اجتماعی بزرگی برای صندوق های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی کرده است.

سرپرست صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور گفت: امروز استقبال بخش اختصاصی برای مشارکت در صندوق عالی است.

وی بیان کرد: بیشتر تسهیلات بخش شده این صندوق به صورت سرمایه در گردش به نهاده ها و تجهیزات تنظیم بازار متناسب با هر دوره محصولشان، تخصیص یافته است.

رضوی تصریح کرد: فعالیت های زیادی در جذب اعتبار صندوق در استان ها انجام شده است.

سرپرست صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور گفت: گام اثرگذاری برای رفع احتیاج کشاورزان خراسان شمالی برای توسعه این بخش برداشته شده است.

عضو صندوق حمایت از بخش کشاورزی خراسان شمالی هم گفت: سال ۸۷ سال تاسیس فعالیت صندوق در استان بوده تا مشکلاتی بخش کشاورزی کاهش یابد.

محمد رضوان گفت: ما قبلا برای مبالغ اندکی در نزد بانک ها گردن کج می کردیم و به سفتی تسهیلات می گرفتیم و اساسا بانک ها اسناد زمین ها را به عنوان وثیقه پذیرش نمی کردند.

وی بیان داشت: خوشبختانه از وقت تاسیس صندوق در این زمینه معضلات ما کاهش یافته است و ظرفیت های خوبی در بخش حمایت و تقویت بخش کشاورزی از سوی صندوق توسعه بخش کشاورزی بوجود آمده است.

رضوان یادآور شد: ما همچنین در سال ۸۶ با دست خالی راهبری سیلو را به انجام رسانده و ۸۶ هزار تن گندم تهیه کردیم.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان جاجرم هم در این نشست گفت: صندوق شهرستان جاجرم ازجمله صندوق هایی بوده که به صورت انتقادی پشتیبانیها توجه کرد نشده بلکه به صورت نهاده، در اختیار بهره برداران این بخش قرار می گیرد.

محمد نامور بیان داشت: در این راستا در موضوع کشت کلزا بیش از ۴۰۰ هکتار کلزا کشت شد که سطح بسیار خوبی داشتیم که ۳ میلیارد ریال کودذشیمیایی هم بین کشاورزان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: این شهرستان از ظرفیت های بالایی در موضوع گیاه های طبی داشته که ما ظرفیت های فرآوری خوبی را در این شهرستان داریم.

مسوول صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی جاجرم بیان داشت: هزار و ۷۰۰ هکتار باغات پسته در جاجرم داشته که ظرفیت اقتصادی و کشاورزی خوبی در شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فاروج هم گفت: شهرستان فاروج از تواناییهای بالایی در تولید زعفران دارد که باید در زمینه برندسازی و بسته بندی کارهای بیشتری صورت گیرد.

محمد کنعانی گفت: البته برای فرآوری و بسته بندی زعفران در شهرستان یک تالار تهیه شده است.

**************************************

مسئول متن : آذربانو خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جان بر لب است و حسرت در دل که از لبانش
««« »»»
نگرفته هيچ کامی جان از بدن برآيد

۷۵۰۰ تشکل عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور هستند

TT / 65 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال