اعضای انجمن صنایع غذایی باید شرایط تصمیم سازی مؤثر را فراهم کنند


اعضای انجمن صنایع غذایی باید شرایط تصمیم سازی مؤثر را فراهم کنند

خبرگزاری فارس: اعضای انجمن صنایع خوراکی ای باید شرایط تصمیم‌سازی تٲثیرگذار را فراهم کنند

سرپرست هیئت‌مدیره انجمن علوم صنایع خوراکی ای کشورمان گفت: کسانی که در انجمن صنایع خوراکی ای فعالیت دارند بایستی با اتحاد خود موجبات تصمیم‌سازی تٲثیرگذار را فراهم کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، محمدحسین عزیزی عصر امروز در اولین نشست گردهمایی هیأت مؤسس انجمن علوم و صنایع خوراکی ای شعبه شمال شرق کشور که در هتل پردیسان برگزارشده بود، بیان داشت: انجمن علوم و صنایع خوراکی ای کشورمان در سال ۶۴ پایه قرار دهی شده و در حال حاضر ۳۱ سال از عمر تأسیس آن می گذرد.

وی اضافه کرد: وقتی که انجمن صنایع خوراکی ای تأسیس شد، هیچ اجلاسی در حوزه صنایع خوراکی ای موجود نبود و سایر انجمن ها بعد از به وجود آمدن انجمن صنفی صنایع خوراکی ای ایجاد شدند؛ از زمان شروع به کار این انجمن، صنعتی ها را نیز عضو انجمن کردیم این در حالی است که این انجمن در وزارت علوم تأسیس شده و علمی است، ولی این اعتقاد موجود بود که بایستی رابطه صنعت با دانشگاه حفظ شود.

سرپرست هیئت مدیره انجمن علوم صنایع خوراکی ای کشورمان عنوان کرد: برپایی همایش و سمینار ازجمله فعالیت های انجمن علوم و صنایع خوراکی ای است که می توان در این باب به کنگره صنایع خوراکی ای اشاره کرد، ۲۴ کنگره صنایع خوراکی ای را در تهران بزرگ به انجام رساندیم که بیست و سومین کنگره را دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان برپا کرد.

عزیزی به برپایی همایش های سالانه و ادواری اشاره کرد و اضافه کرد: همایش سالانه صادرات عمری ۱۰ ساله دارد که در واپسین بر آن شوی بنا شد هلدینگ صادرات از کارخانه های صنایع خوراکی ای بوجود آوریم، این دست اقدامات باهدف آن است که صنایع خوراکی ای صادراتش یک کاسه شود و در این باب مخارجها کاهش یابد.

سرپرست هیئت مدیره انجمن علوم صنایع خوراکی ای کشورمان عنوان کرد: چهار نشریه علمی و تحقیقی داریم که از وزارت علوم تأییدیه گرفته اند، نشریه علمی و خبری صنعت غذا با انتشار مطالب علمی به کارخانه ها، اشخاص، کتابخانه ها و اساتید دانشگاه ارسال می شود؛ همچنین سایتی بنام کشورمان فود نیوز بوجود آورده ایم که علمی و خبری است و اخبار مخصوص را انتشار میدهیم.

وی با اشاره به فعالیت های تعلیمی در راستای تعامل و همکاری با سازمان و غذا و دارو بیان داشت: تفاهم نامه ای با سازمان غذا و دارو منعقدشده که بند های بسیاری دارد و یکی از آن بند ها مسائل تعلیمی است، بند های دیگر این تفاهم نامه اجرایی نشده درحالی که بنا بود برون سپاری کنند و ما بتوانیم در عرضه و نظارت در عرضه کمک بکنیم ولی متأسفانه نگاه دولت این است که نپسندد تکالیف خود را واگذار کند.

عزیزی گفت: صنعت غذا تنها صنعتی است که در مجلس شورای اسلامی فراکسیون دارد که حدود ۱۳۰ نفر از نمایندگان عضوش هستند، این فراکسیون ۴۰ کمیته دارد و تلاش ما این است که باقدرت نمایندگان مجلس مسؤولان را پای میز مذاکره با کارخانه ها بیاوریم.

سرپرست هیئت مدیره انجمن علوم صنایع خوراکی ای کشورمان اقدامات انجمن علوم و صنایع خوراکی ای را تعلیمی، علمی و رابطه با صنعت آگاهی داشت و یاد آوری کرد: اساسنامه ای که ما به ثبت رسانده ایم کهنه است و ضروری است در این مورد تجدیدنظر انجام شود، در این اساسنامه به تبصره ماده سه اشاره شده که انجمن قادر هست در هر ناحیه از کشور به شرط نظارت انجمن و موافقت کمیسیون اجلاسهای علمی وزارت علوم شعبه داشته باشد.

وی با بیان این که افرادی که در انجمن صنایع خوراکی ای فعالیت دارند بایستی با اتحاد خود موجبات تصمیم سازی تٲثیرگذار را فراهم کنند، گفت: انجمن علوم و صنایع غذاییNGO بوده و قابلیتش محدود است و تمامی افرادی که در آن وجود دارند بدون حقوق کار میکنند.

عزیزی در رابطه با انتخاب اعضای هیأت مدیره گفت: طبق اساسنامه نقل شده اعضا سه مدل شامل همیشه، وابسته و حقوق هستند، اعضای حقوقی شرکت ها و کارخانه ها هستند که یک نفر را قادر هستند به عنوان نماینده خود شناسانند؛ اعضای همیشه شرایط ویژه ای دارند و افرادی هستند که سابقه کار و مقطع تحصیلی شان بایستی با اساسنامه منطبق باشد.

سرپرست هیأت مدیره انجمن علوم صنایع خوراکی ای کشورمان گفت: به دلیل رابطه با صنعت هفت نفر هیأت مدیره عمده، دو نفر هیأت مدیره علی البدل و دو نفر بازرس داریم و تا به حال در رای گیری هیأت مدیره، ۴ نفر از هیأت علمی، دو نفر از صنعتی ها و یک نفر از اجرایی های صاحب تجربه هستند.

در ادامه نشست اشخاص حاضر در نشست انتخاب اعضای هیأت مدیره این انجمن به بیان نگرانی ها و مسائل اطراف انجمن توجه کردند.

— براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارنده : پرهام ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ارغنون ساز فلک رهزن اهل هنر است
««« »»»
چون از اين غصه نناليم و چرا نخروشيم

اعضای انجمن صنایع غذایی باید شرایط تصمیم سازی مؤثر را فراهم کنند

TT / 172 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال