توضیح امام جمعه گچساران در خصوص نحوه دعوت از ائمه جمعه در اجلاسیه نماز


توضیح امام جمعه گچساران در خصوص نحوه دعوت از ائمه جمعه در اجلاسیه نماز

خبرگزاری فارس: توضیح امام جمعه گچساران در خصوص نحوه دعوت از ائمه جمعه در اجلاسیه نماز

امام جمعه گچساران در خصوص نحوه دعوت از ائمه جمعه در اجلاسیه نماز توضیحاتی ارائه کرد.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در گچساران بیان کرد: ستاد به جا آوردن نماز در کشور از طرف ولی امر مسلمین حجت الاسلام قرائتی را مامور به تشکیل ستاد به جا آوردن نماز در کشور کرد که از این طریق در تمامی استان ها امام جمعه مرکز استان به عنوان سرپرست ستاد به جا آوردن نماز استان و استاندار به عنوان قائم مقام و همچنین در شهرستان ها امام جمعه هر شهر به عنوان سرپرست ستاد به جا آوردن نماز و فرماندار یا بخشدار در شهرستان و بخش قائم مقام هستند.

وی ابراز کرد: موضوع دیگری که از اهمیت ویژه ای برخوردار است موضوع نماز جمعه است که در راس امور قرار دارد و ولی امر مسلمین توضیحات متعددی در مورد نماز جمعه دارند.

امام جمعه گچساران بیان کرد: اصل مشروعیت نظام به رهبری و ولایت برمی گردد و چنانچه رهبری و ولایت نباشد این مشروعیت خدشه دار خواهد شد.

وی در ادامه به جایگاه رهبری و ولایت اشاره کرد و ابراز داشت: چنانچه به جایگاه ولایت و رهبری دقت نداریم خواسته یا ناخواسته و یا عامدانه یا جاهلانه نظام را به سمت طاغوت سوق می دهیم.

حجازی ادامه داد: به این دلیل و علل متعدد دیگر در موضوع اجلاسیه نماز در استان کهگیلویه و بویراحمد باید اجلاسیه به صورت کارشناسی و تحقیقاتی و متخصصانه به اصل آن سپرده شود.

امام جمعه شهرستان گچساران اذعان کرد: بنابراین ضروری بود در جلسات مقدماتی اجلاسیه نماز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان سرپرست ستاد به جا آوردن نماز استان و سرپرست ستاد به جا آوردن نماز شهرستان جلساتی با حضور قائم مقام استانی و شهرستانی تشکیل شود تا به صورت تخصصی و کارشناسانه این اجلاسیه در شهرستان به انجام رسانده میشد و خروجی خوب تری داشت.

وی با سبک این پرسش که هدف از برگزاری اجلاسیه نماز چه است اضافه کرد: هدف از برگزاری اجلاسیه نماز وارسی علل بی رغبتی در بعضی از اشخاص به نماز و ارائه روش های مناسب برای حل مشکل و تلاش برای این است که نسل جوان با به جا آوردن نماز بیشتر آشنایی پیدا کنند.

حجازی گفت: در اجلاسیه باید اکثر صندلی ها را با نسل جوان پر کرد تا علاقه برای جوانان که اصلی ترین هدف تشکیل اجلاسیه است به وجود آید.

امام جمعه شهرستان گچساران تصریح کرد: اما شمار مدیران استانی و شهرستانی در این اجلاسیه از شمار جوانان بیشتر بود.

وی در ادامه ابراز کرد: پرسش دیگر از برگزار کنندگان اجلاسیه نماز در شهرستان این است که دستاورد فرهنگی و مؤثری این اجلاسیه مخصوصا بر روی نسل جوان را به چه صورت ارزیابی می کنید.

حجازی تاکید کرد: ما از محتوای اجلاسیه کاملا بی اطلاع بوده ایم و هیچ رایزنی ای با ما در مورد نحوه برگزاری و وقت این اجلاسیه نشده است.

امام جمعه گچساران بیان کرد: وقت برگزاری اجلاسیه وقت عالی ای عدم به خاطر این که مصادف با سالگرد ارتحال آیت الله العظمی ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان بود طبیعتا اکثر علمای استان در آن نشست شرکت کردند.

حجازی تصریح کرد: بنابراین اجلاسیه نمازی که نماینده ولی فقیه در استان امکان حاضر نباشد و امام جمعه مرکز استان در این اجلاسیه شرکت نکند وزانتی ندارد.

وی ادامه داد: در دعوت از علمای نامی استان و ائمه جمعه استان کمال بی احترامی و بی توجهی انجام شده است به گونه ای که نقل شد ملاک در تشکیل اجلاسیه نماز پول است و پول در اختیار هر کسی باشد ائمه جمعه موظف هستند که از آنها تبعیت داشته باشند.

امام جمعه شهرستان گچساران گفت: ائمه جمعه باور می‌ دارند که ملاک در یک اجلاسیه پول نیست بلکه شناخت کافی از محتوای نماز و تلاش برای تاثیرگذار بودن در اجلاسیه نماز اهمیتی می دارد.

حجازی اضافه کرد: بنابراین عدم حضور ائمه جمعه، عدم امکان حضور نماینده ولی فقیه در استان و هم چنین عدم حضور امام جمعه مرکز استان و سرپرست ستاد به جا آوردن نماز در اجلاسیه مشهود بود و همچنین بی توجهی و بی احترامی بلکه تحقیر و تعیین وظیفه به دور از شان ائمه جمعه بود.

امام جمعه گچساران بیان کرد: دعوت نامه من به عنوان امام جماعت نماز صبح شهرستان گچساران بود در حالی که برگزاری نماز صبح را بر عهده اساتید حوزه علمیه که به مسجد نزدیک هستند واگذار کرده ام.

وی بیان کرد: به عنوان کسی که در این شهرستان مشکلات فرهنگی را می نگاه کنم فرا خوانده نشده ام.

**************

مطلب از : پريماه ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکوه آصفی و اسب باد و منطق طير
««« »»»
به باد رفت و از او خواجه هيچ طرف نبست

توضیح امام جمعه گچساران در خصوص نحوه دعوت از ائمه جمعه در اجلاسیه نماز

TT / 133 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات