۱۴ موزه مردم شناسی در استان خراسان رضوی فعال است


۱۴ موزه مردم شناسی در استان خراسان رضوی فعال است

معاون میراث فرهنگی استان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۴ موزه مردمان شناسی در استان خراسان رضوی فعال است.

تصویر و عکس   ۱۴ موزه مردمان شناسی در استان خراسان رضوی فعال است

محمد رکنی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس بیان داشت: استان خراسان رضوی با دارا بودن ۵۴ موزه بیشترین موزه فعال در کشور را پس از تهران بزرگ دارد.

وی با بیان این که ۱۴ موزه مردمان شناسی داریم، تصریح کرد: از این شمار موزه ۲۰ موزه زیر پوشش و نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی است و موزه های ما در استان از پیشینه تاریخی قابل توجهی برخوردار است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی خراسان رضوی گفت: موزه های تخصصی ما موزه بزرگ خراسان، موزه آرامگاه فردوسی، موزه باستان شناسی گناباد، آرامگاه بی نظیری و موزه علم نجوم شهر نیشابور هستند.

رکنی با بیان این که موزه های استان از لحاظ کیفیت، قدمت و تاریخچه جزو سه استان برتر کشور است، بیان داشت: موزه بندیان درگز تنها موزه سایتی است که با توجه به قدمتش نکته توجه اساتید باستان شناس و گردشگران قرار دارد.

وی بیان کرد: باید خبر دهی از طرق رسانه ها برای آشنایی نسل تازه با تارخ کشورمان و جهان رحلت کرده انجام بشود و این کار به وسیله موزه ها به سهولت ممکن است.

**************

مطلب از : شكوفه ک.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خدا را ای رقيب امشب زمانی ديده بر هم نه
««« »»»
که من با لعل خاموشش نهانی صد سخن دارم

۱۴ موزه مردم شناسی در استان خراسان رضوی فعال است

TT / 39 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال