۶۵ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در سیستان و بلوچستان فعال است


۶۵ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در سیستان و بلوچستان فعال است

معاون ورزش و جوانان فرهنگی و امور جوانان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ۶۵ سمن فعال در سطح استان حضور دارد و ۳۹ سمن نیز در حال کسب اجازه برای فعالیت است که امیدواریم تا انتها سال فعالیت خود را شروع کنند.

تصویر و عکس   ۶۵ سازمان مردمان نهاد  حوزه جوانان در سیستان و بلوچستان فعال است

علیرضا کلانتری در مکالمه با خبرنگار تسنیم در زاهدان، بیان داشت: گروه مشارکت های اجتماعی نخستین گروهی است که زیر نگاه معاونت فرهنگی و امور جوانان سیستان و بلوچستان فعالیت خود را با ایجاد موسسات مردمان نهاد شروع کرده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: جوانان متقاضی افتتاح و فعالیت در قالب سمن ها قادر هستند در حوزه های هنری، زندگی کرد محیطی، سازنده ای، شهرسازی، مهدویت، ورزش، شادمانی، تاریخ، جهانگردی، تحول سبک حیات، زیانهای اجتماعی، تکنولوژی اطلاعات، اینترنت، کارآفرینی، علمی، تحقیقی و رسانه ای خواست اجازه کنند و بعد از ثبت سمن نکته نگاه و دریافت اجازه از وزارت ورزش و جوانان، فعالیت خود را شروع کنند.

کلانتری اضافه کرد: در حال حاضر ۶۵ سمن فعال در سطح استان حضور دارد و ۳۹ سمن نیز در حال کسب اجازه برای فعالیت است که امیدواریم تا انتها سال فعالیت خود را شروع کنند.

وی عنوان کرد: توسعه کشورها به واسطه مشارکت های اجتماعی است که در یک جامعه صورت می گیرد، بنابراین باید تلاش کرد که گروه مشارکت اجتماعی به خوب ترین نحو در جامعه کار کند.

کلانتری با بیان این که گروه ساماندهی جوانان، دیگر کارگروه فعال زیر نگاه معاونت فرهنگی و امور جوانان سیستان و بلوچستان است، تاکید کرد: تکلیف عمده این گروه تشکیل ستادهای ساماندهی جوانان استان است و در این راستا کمیته های تخصصی افتتاح کرده است.

وی یادآوری کرد: تمام سعی و تلاش معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان تشکیل ستادهایی است که دارای محتوا، کیفیت و خروجی معلومی باشند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در ماده ۴۱ قانون توسعه پنجم تمامی سیستم های اجرایی موظف هستند که در حوزه جوانان، ردیف اعتباری داشته باشند ولی متاسفانه تا به حال هیچ دستگاه اجرایی اقدام به این فعالیت نکرده است.

وی گفت: اداره کل ورزش و جوانان متولی جوانان نیست بلکه تکلیف پشتیبانی هدایت و نظارت بر فعالیت سیستم های اجرایی حوزه جوانان را بر عهده دارد.

کلانتری بیان کرد: نبود برنامه ریزی درست در حوزه ورزش باعث هدر رفت منابع می شود که باید در این راستا با برنامه جلو رفت.

وی گفت: حوزه ورزش تنها در کسب مدال و قهرمانی برگزیده نشده، بلکه ورزش در صورت استفاده کنی عالی قادر هست در توسعه اقتصادی ناحیه و تقویت هویت و جهانگردی جامعه نقش داشته باشد.

*****************************************

متن از : كامياب ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما مرد زهد و توبه و طامات نيستيم
««« »»»
با ما به جام باده صافی خطاب کن

۶۵ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در سیستان و بلوچستان فعال است

TT / 87 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال