دولت به جای سنگ اندازی از اتاق تعاون و بخش خصوصی حمایت کند


دولت به جای سنگ اندازی از اتاق تعاون و بخش خصوصی حمایت کند

معاون امور استان‌های اتاق تعاون کشور گفت: در صورت تصویب لایحه اصلاحات قانون تعاون در مجلس، شورای صیانت و افزایش نظارت‌ها، محدودیت‌هایی را برای فعالیت در بخش تعاون ایجاد می‌کند.

تصویر و عکس   دولت به مکان سنگ اندازی از اتاق تعاون و بخش اختصاصی پشتیبانی کند

محمدمهدی تیموری در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بندرعباساظهارداشت: اخیرا دولت لایحه ای را مبتنی بر اصلاحات قانون بخش تعاون به مجلس پیشنهاد کرده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه هیچ رایزنی ای برای تدوین این لایحه با فعالان بخش تعاون به انجام رسانده نشده و خواستار اصلاح مطالبی هستند که این امر قادر هست محدودیت های بیشتری را برای بخش تعاون و فعالان این بخش بوجود آورد و دخالت دولت در امور بخش تعاون را زیاد کند.

معاون امور استان های اتاق تعاون کشور ادامه داد: با توجه به سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، سهم بخش تعاون باید به ۲۵ درصد افزایش یابد، بنابراین با اینشکلی لوایح قادر نیستیم توقع داشته باشیم که بخش تعاون از جایگاه کنونی خود جلوتر رود.

تیموری در ادامه گفت: لایحه های این چنینی قادر هست محدودیت هایی را برای بخش تعاون ایجاد و موانع را زیاد کند، به اندازه کافی، قانون برای بخش تعاون وضع شده و واپسین اصلاحاتی که برای این بخش اعمال شد خوب بود و احتیاجی به وضع قانون جدید نیست.

وی تاکیدکرد: اگه وزارت تعاون قصد انجام اصلاحاتی در قانون تعاون را داشت خوب تر بود با بدنه و اطاقهای انجمن و تعاون مشورت و نظرات آنان را در این تغییرات اعمال می کرد.

معاون امور استان های اتاق تعاون کشور اظهار کرد: ما مییاندیشیم این لایجه احتیاجی به مطرح شدن در مجلس ندارد و از نمایندگان خواهش می کنیم یاری رسانند تا مسیر توسعه بخش تعاون هموار شود نه این که با سبک چنین لوایح، موانع تازه ای را برای بخش تعاون بوجود آورند.

تیموری، مسیر تعاون را یکی از کوتاهترین مسیرها برای تحقق سیاست های رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی آگاهی داشت و گفت: در بخش تعاون، آحاد مردمان درگیر فعالیت های اقتصادی بوده و سرمایه های تهیه کند آنان نیز صرف تولید و اشتغال می شود.

وی تصریح کرد: آمادگی داریم در صورت تمایل دولت و مسئولان، در زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به آنان یاری رسانیم، اما در جلساتی که تا کنون به انجام رسانده شده، کمتر از حوزه تعاون در بخش دولتی و غیر دولتی، فراخوان و نظرخواهی شده، امید است دولتمردان به این بحث اصلی بیشتر اهتمام ورزند و نقش بخش اقتصاد غیر دولتی، تعاون و بخش اختصاصی را بیشتر نگاه بکنند.

معاون امور استان های اتاق تعاون کشور با تاکید بر این که در صورت تصویب لایحه اصلاحات بخش تعاون، محدودیت هایی برای این بخش بوجود مییاورد اذعان داشت: وقت بر بودن اجرای این لایحه به خاطر تدوین آئین نامه های اظهار شده در آن قادر هست کار بخش تعاون را مختل و محدودیت هایی را در این زمینه بوجود مییاورد.

تیموری در ادامه، گفت: شورای صیانت و افزایش نظارت ها که سنگ اندازی هایی در بخش تعاون را به دنبال دارد یکی دیگر از نکاتی است که محدودیت هایی را برای فعالیت در بخش تعاون بوجود مییاورد.

وی گفت: بخش تعاون، بخشی مردمی بوده که با سرمایه خود مردمان کار میکند، این بخش در جهان کمک شایانی به اقتصاد کشورها و دولت ها می کند و در کشورمان نیز به شرطی اعتماد دولت به این بخش و اعطای اختیارات ضروری به آن، قادر هست در اقتصاد کشور نقش داشته باشد.

معاون امور استان های اتاق تعاون کشور ادامه داد: دولت باید به بخش تعاون دقت دارد و مجوز دهد تا این بخش راه خود را بیابد و در جایگاه حاکمیت و نظارت قرار گیرد نه مدیریت و دخالت.

***نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: پريناز ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيخود از شعشعه پرتو ذاتم کردند
««« »»»
باده از جام تجلی صفاتم دادند

دولت به جای سنگ اندازی از اتاق تعاون و بخش خصوصی حمایت کند

TT / 105 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال