توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)


توصیه های کاربردی برای سفر – اگر دانستنیهای شما در مورد سفر زیاد باشد، برنامه ی سفر شما نیز بسیار لذت بخش تر خواهد شد. مسافرت اغلب به دلیل کار و یا تفریح است. هیچ فرقی نمی کند،مهم این است که زمانی سرگرم کننده و لذت بخش داشته باشید.

توصیه های کاربردی برای سفر

اگر دانستنیهای شما در مورد سفر زیاد باشد، برنامه ی سفر شما نیز بسیار لذت بخش تر خواهد شد. مسافرت اغلب به دلیل کار و یا تفریح است. هیچ فرقی نمی کند،مهم این است که زمانی سرگرم کننده و لذت بخش داشته باشید.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

1. با پول نقد زیاد سفر نکنید

در هنگام سفر، لازم نیست که پول نقد زیاد همراه شما باشد. پول نقد به اندازه ای همراه داشته باشید که نیازهای عادی یکی دو روزه خود را رفع کنید.امروزه در تمامی کشورها دستگاه خودپرداز برای دریافت پول نقد وجود دارد.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

2. اجتناب از تبدیل پول در هتل

هتل های معمولا نرخ مبادله ای خوبی ندارند. بهترین کار این است که کارت اعتباری دریافت کنید تا هزینه های تبدیل ارز نیز کمتر شود.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

3. به خدمت گرفتن راهنما

اگر مقصد سفر شما، یک کشور خارجی است، حتما اقدام به دریافت راهنما بکنید. زیرا راهنما می تواند به خوبی تمامی مناطق پنهان و جذاب آن منطقه را به شما نشان دهد و معرفی کند.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

4. انعطاف پذیر باشید

باید بدانید که در طول سفر ممکن است شرایطی پیش بیاید که خارج از کنترل شما باشد. در این مواقع نباید دستپاچه شوید، بلکه باید انعطاف پذیر باشید و خود را با شرایط وقف دهید و راهی دیگر را امتحان کنید.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

5. وقف دادن خود با شرایط خواب

مطمئنا در سفر زمان خواب شما تغییراتی خواهد کرد.مثلا ممکن است با تاخیر هواپیما روبرو شوید و یا با تغییر ساعت در کشوری دیگر. استراحت کردن و دریافت انرژی مهمترین امر است، پس به آن توجه کنید.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

6. بازی و سرگرمی

ممکن است احمقانه به نظر برسد اما تاخیر هواپیما و معطل شدن هایی نظیر آنرا نمی توان انکار کرد. معطلی باعث کلافه شدن می شود. حال اگر سرگرمی در دست داشته باشید،راحتتر می توانید این ساعتها را بگذرانید.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

7. دریافت بیمه مسافرتی

هنوز هم برخی از مردم فواید زیاد بیمه مسافرتی را نمی دانند. از بیمه مسافرتی علاوه بر اینکه در زمان بیماری می توانید از آن استفاده کنید، در زمان کنسل شدن هتل و پرواز نیز برای  دریافت خسارت می توانید استفاده کنید.

توصیه های کاربردی برای سفر(قسمت اول)

8. پذیرا باشید

سفر فرصتی را برای شما ایجاد می کند تا با مردمان و مکانها جدید آشنا شده و تجربه کسب کنید. دانستن در مورد ناشناخته ها می تواند بسیار جذاب باشد زیرا می توانید از تجارب و زندگی های دیگران چیزهای جدید یاد گرفته و بهره مند شوید.

خوب است که شما نیز بعد از هر سفری اطلاعات و تجربه های کسب کرده را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مترجم:سحر مردانه

Save

این مطلب در سایت "کوله‌پشتی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال