۴۷۰ هزار کردستانی در بافت ناکارآمد شهری سکونت دارند


۴۷۰ هزار کردستانی در بافت ناکارآمد شهری سکونت دارند

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نقل کرد: در حال حاضر ۴۷۰ هزار نفر از مردمان استان کردستان در سکونت‌گاه‌های بافت ناکارآمد شهری سکونت دارند.

تصویر و عکس   ۴۷۰ هزار کردستانی در بافت ناکارآمد شهری سکونت دارند

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از سنندج، شهرام ملکی شامگاه پنج شنبه در نشست شورای توسعه و ستاد مقاومتی استان کردستان که با وجود وزیر کشور، مسئولان و مدیران استان در تالار دولت استانداری کردستان به انجام رسانده شد بیان داشت: سکونت گاه های غیررسمی و ناکارآمد شهری در ۷ شهر استان کردستان از جمله سنندج، سقز، بانه، قروه، کامیاران، مریوان وجود دارد.

وی نقل کرد: ۱۲ هزار هکتار از مساحت این ۷ شهر استان کردستان دارای بافت ناکارآمد شهری است که ۲۵ درصد از این سماحت در محیط ناکارآمد شهری قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان تصریح کرد: از ۹۲۶ هزار جمعیت این ۷ شهر بافت ناکارآمد شهری ۴۷۰ هزار نفر معادل ۵۱ درصد از کل جمعیت در سکونت گاه های غیررسمی سکونت دارند.

وی نقل کرد: بیشترین میزان جمعیت در سکونت گاه های غیررسمی و بافت ناکارآمد شهری در شهر سنندج با ۵۴ درصد است و در شهر سنندج ۹ ناحیه ناکارآمد شهری وجود دارد که این امر نیازمند توجه مخصوص دولت است.

ملکی به موقعیت رابطه ای شمال به جنوب کشور از حوزه بازرگان تا بندرامام در استان کردستان اشاره کرد و اضافه کرد: از مجموع یکهزار و ۴۶۰ کیلومتر موقعیت رابطه ای ۳۲۰ کیلومتر آن در کردستان است.

وی به مبادله ۶ میلیون تن ترانزیت کالا ورودی و خروجی از طریق جاده های استان در طول سال اشاره کرد و بیان داشت: در سطح کشور به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۲۰ کیلومتر شبکه بزرگراه وجود دارد که این رقم در استان کردستان ۹ کیلومتر است که این اصلی نیازمند اولویت توجه مخصوص دولت است.

کردستان در زمینه برخورداری راه روستایی در رتبه سی ویکم کشوری قرار دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با اشاره به وجود شبکه راه روستایی در کشور یادآوری کرد: در یکهزار و ۷۶۹ روستای استان برخورداری راه روستایی وجود ندارد که جایگاه استان کردستان در زمینه برخورداری راه روستایی در رتبه سی ویکم کشوری قرار دارد.

زیرساخت بزرگ راه و شبکه ریلی در کردستان نیست

وی به ضعف های زیرساختی در زمینه راه ها و عدم شبکه های ریلی و بزرگراه در استان کردستان اشاره کرد و نقل کرد: شاخص های راه روستایی در کردستان بسیار پایین است و در استان کردستان یکهزار و ۸۱۹ کیلومتر شبکه راه عمده و شریانی وجود دارد که از این میزان شبکه بزرگراه و ریلی نداریم.

ملکی اضافه کرد: وجود ۱۷۸ کیلومتر بزرگراه در کردستان دربرابر ۱۵ هزار کیلومتر بزرگراه کشور معادل ۱.۱ درصد است.

—نظرات شما مايه دلگرمى ماست—

تهیه از : بهرام د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يار اگر ننشست با ما نيست جای اعتراض
««« »»»
پادشاهی کامران بود از گدايی عار داشت

۴۷۰ هزار کردستانی در بافت ناکارآمد شهری سکونت دارند

TT / 53 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال