۵ چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.


5 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.3
مدت زمان خواندن۱ دقیقه

۱- در سه سال اول هیچ امتحانی گرفته نمی شود.

5 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.15 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.1

تئوری درباره این که چرا از کودکان ژاپنی تا آخر کلاس سوم امتحان گرفته نمی شود این است که ژاپنی ها به تربیت و رفتار مناسب بسیار اهمیت می دهند. طبق فرهنگ ژاپن یاد دادن آداب معاشرت به کودکان مهم تر از آماده کردن آن ها برای امتحانات استاندارد شده آینده است.

اساس این باور این است که ویژگی های کودکان باید رشد کند بنابراین بهتر است که کودکان با توجه به پیشرفت یادگیری داوری نشوند.

در کلاس های آن ها احترام گذاشتن به دیگران یاد داده می شود. دانش آموزان باید احترام خود را به دیگران و معلم نشان دهند.مهم ترین چیز در اینجا رابطه دانش آموز و معلم است ،ظاهرا دانش آموزانی که نمی خواهند معلم خود را مایوس کنند رفتار بدی از خودشان نشان نمی دهند.

۲- دانش آموزان مدرسه را تمیز می کنند نه سرایدار

دانش آموزان ژاپنی باید خودشان به تمیزیشان برسند.آن ها کلاس ها و دستشویی ها را تمیز می کنند. هدف در اینجا این است که به دانش آموزان یاد دهند که چگونه کار گروهی انجام دهند ، مسئولیت پذیر باشند و احترام بیشتر به نگه داری و مراقبت چیزها(نه فقط انسان ها) را در خود پرورش دهند. موقعیت ها برای ساختن شخصیت و ویژگی ها همیشگی نیستند.

دانش آموزان با توجه به کاری که باید انجام دهند به گروه های مختلف تقسیم می شوند.این گروه ها در سال می چرخند تا همه دانش آموزان بتوانند همه کارها را تجربه کنند.

۳- دانش آموزان غذای یکسان و متعادلی می خورند.

به غیر از دانش آموزانی که حساسیت شدید غذایی دارند،به همه دانش آموزان ژاپنی از یک منو استاندارد شده غذا داده می شود.این منو شامل غذاهای بی فایده ،پرچربی و پر شکر نیست.ژاپنی ها در همان ابتدا سالم غذا خوردن را با اولویت بندی کردن کیفیت عناصر غذایی و غذاهای اصلی به کودکان خود یاد می دهند. این منو ها با همکاری متخصصان مراقبت های بهداشتی و آشپزهای ماهر به وجود آمده است. به علاوه غذاهای مدرسه بیشتر از مواد غذایی تازه و محلی درست شده اند.

معلم ها با دانش آموزان غذا می خورند و این یک تمرین برای تحکیم کردن رابطه بین معلم ها و دانش آموزان است.بعضی اوقات دانش آموزان ژاپنی غذا را خودشان بین هم کلاسی هایشان پخش می کنند تا این گونه مسئولیت سلامتی تمام کلاس بین شان پخش شود.

۴- مدارس دولتی هنر های سنتی را درس می دهند.

5 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.45 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.4

به دانش آموزان ژاپنی هنر هایی مثل شودو (خطاطی ژاپنی) و هاایکو (یک نوع سبک شعری رسمی ) یاد داده می شود.شودو شامل نوشتن کانجی و کانا به وسیله قلم مو خیزران بر روی کاغذ برنجی است.این هنر به دانش زبانی نیاز دارد و به القا کردن احترام به فرهنگ سنتی کمک می کند. مهارت نوشتن هاایکو به طور مشابهی کار می کند و برای افزایش آگاهی دانش آموزان و ارزش نهادن به ملت خود و فرهنگ سنتی است.

۵- دانش آموزان ژاپنی یونیفورم مدرسه دارند.

5 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.5 چیز عجیب در مورد سیستم آموزشی ژاپن که شما را متحیر می کند.

از سال های اول دبیرستان به بعد همه مدرسه های دولتی یونیفورم خاصی برای دانش آموزانشان دارند.استاندارد ها متفاوت است ولی اکثر یونیفورم ها بدین گونه است: یونیفورم های مشکی سبک نظامی برای پسران و بلوز ملوانی و دامن برای دختران است. یونیفورم ها از نظر رنگ ، برش و تزیینات ساده و با حیا هستند. مثل تمام استاندارد های مربوط به مدرسه یک هدف در پشت این قانون لباسی قرار دارد. ایده پشت آن این است که پوشیدن لباس یکسان به دانش آموزان بیشتر این حس را می دهد که از یک اجتماع هستند و همچنین هرگونه بدنام سازی که به خاطر ظاهر است از بین می رود و به دانش آموزان اجازه داده می شود که بر روی یادگیری تمرکز کنند.بعضی از مدرسه های ژاپنی قانون بسیار سخت گیرانه ای برای زیورآلات مثل کوله پشتی و همچنین مدل مو و آرایش دارند.

0
0

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

جور شدن حلقه های ازدواج از کنار هم قرار گرفتن کنار یکدیگر
22 عکس زیبا از مکان هایی که هم اکنون که متروکه شده اند
دلیل قانع کننده ای برای این که هیچ وقت به چشم هایتان اعتماد نکنید.(خطای دید)
12 واقعیت درباره حاملگی که شما به احتمال زیاد نمی دانید
FacebookFacebookTwitterTwitterGoogle+Google+TelegramTelegramPinterestPinterestEmailEmailاگر خوشتان آمده به دوستتان نشان دهید
;!( function( w, d ) { 'use strict'; var ad = { user: "1474869221", width: 728, height: 90, id: 'anetwork-' + ~~( Math.random() * 999999 ) }, h = d.head || d.getElementsByTagName( 'head' )[ 0 ], s = location.protocol + '//static-cdn.anetwork.ir/aw/aw.js'; if ( typeof w.anetworkParams != 'object' ) w.anetworkParams = {}; d.write( '
' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '' ); })( this, document );

[ منبع این خبر سایت فان و خنده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال