پلیس ترکیه شماری از اعضای حزب «دموکراتیک خلق ها» را بازداشت کرد


پلیس ترکیه شماری از اعضای حزب «دموکراتیک خلق ها» را بازداشت کرد

رسانه‌های ترکیه اعلام کرده‌اند پلیس این کشور تعدادی از اعضای حزب دموکراتیک خلق‌ها، که از پشتیبانی کُردها برخوردار است،‌ از جمله دو رهبر آن را بازداشت کردند.

تصویر و عکس   پلیس ترکیه تعدادی از اعضای حزب «دموکراتیک خلق ها» را بازداشت کرد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از «آسوشیتدپرس»، رسانه های ترکیه اعلام کرده اند پلیس این کشور، بامداد امروز- جمعه- تعدادی از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها از جمله دو رهبر آن را بازداشت کردند.

«صلاح الدین دمیرتاش» رهبر حزب دموکراتیک خلق ها در خانه اش در دیاربکر (جنوب ترکیه) بازداشت شده است و «فیگن یوکسک داغ» دیگر رهبر این حزب نیز در آنکارا تحت بازجویی قرار دارد.

وزارت ترکیه نیز تصریح کرد، یازدها نفر از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها از جمله دو رهبر آن بازداشت شده اند.

شبکه تلویزیونی «ان تی وی» گزارش داد، رهبران حزب دموکراتیک خلق ها به اتهام تبلیغ برای حزب کارگران کردستان «پ ک ک» بازداشت شده اند.

این در حالی که خبرگزاری مجلسی ترکیه (آناتولی) اتهام دیگر صلاح الدین دمیرتاش را تحریک به خشونت در جریان تظاهرات خونین در سال ۲۰۱۴، عنوان کرده است.

گزارش ها حاکی است که نیروهای پلیس ترکیه به دفتر مرکزی حزب دموکراتیک ها خلق رفته اند و سرگرم وارسی مدارک و اسناد این حزب شده اند.

طبق این گزارش، بازداشت رهبران حزب دموکراتیک خلق ها بخشی از اقدامات گسترده نیروهای پلیس علیه این حزب است. این حزب هم اکنون ۵۹ کرسی پارلمان ترکیه را در اختیار دارد و اصلیترین حزبی است که از حقوق اقلیت قومی کردها در این کشور پشتیبانی می کند.

در حالی بازداشت رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه صورت گرفته است که در این کشور قانون «حالت اضطراری» بر قرار است. این قانون از وقت کودتای نافرجام در ۱۵ ژوئیه اعلام شد.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد

گردآورنده: پاكناز ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی ار باده از اين دست به جام اندازد
««« »»»
عارفان را همه در شرب مدام اندازد

پلیس ترکیه شماری از اعضای حزب «دموکراتیک خلق ها» را بازداشت کرد

TT / 30 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال