وضعیت سکته در ایران


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اعلام اینکه تریاک سرطانزاست، گفت: مصرف این ماده مخدر، ابتلا به سرطان ها را تا چند برابر افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اعلام اینکه تریاک سرطانزاست، گفت: مصرف این ماده مخدر، ابتلا به سرطان ها را تا چند برابر افزایش می دهد.

دکتر رضا ملک زاده روز چهارشنبه در یازدهمین کنگره بین المللی بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم، افزود: ۵۰ درصد علل مرگ و میر مردم ایران ناشی از سکته مغزی و قلبی است که علت اصلی آن در واقع دیابت، فشار خون و چاقی است بنابراین مردم باید در مصرف مواد غذایی تعادل را حفظ کنند.

وی با تاکید بر اصلاح وضعیت تغذیه و سبک زندگی افزود: کم تحرکی و ورزش نکردن علاوه بر ابتلای افراد به بیماری های مختلف در میان سالی، سبب کاهش توانایی های آنها در انجام امور زندگی و تحمیل هزینه های گزاف درمان می شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: تحقیقاتی که برای اولین بار در جهان توسط محققان ایرانی در زمینه سرطانزا بودن تریاک انجام شده است، نشان می دهد تریاک سرطان زاست و مصرف تریاک ابتلا به سرطان مری و ریه را ۲ برابر، معده و لوزالمعده ۳ و مثانه را ۴ برابر می کند.

ملک زاده افزود:همانطور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که مصرف سیگار احتمال ابتلا به سرطان ها را افزایش می دهد تحقیقات صورت گرفته درایران در زمینه مصرف تریاک نیز سرطان زا بودن آن را اثبات کرده است.

وی اظهارداشت: ۱۴ درصد ایرانی ها سیگار می کشند و ۱۲ درصد ایرانی ها مواد مخدر به ویژه تریاک و در سنین بالای ۴۰ سال مصرف می کنند.

ملک زاده افزود: تحقیقات ثابت کرده اند که مصرف سیگار علاوه بر سرطان زا بودن عامل بروز سکته های قلبی و مغزی است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در کشور ما مالیات بر سیگار از زمان های گذشته اعمال می شد و اخیرا نیز وزارت بهداشت برنامه ای را به مجلس برای افزایش مالیات سیگار ارائه کرده که به تصویب رسیده است.[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال