قیمت کاغذ به خانه اول بازگشت


به گزارش صبحانه، حسین میرباقری مهرآبادی -رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا -با اعلام این خبر افزود: بازار این کالا به وضعیت قبلی بازگشته و با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است.

وی در مورد دلایل افزایش و کاهش مجدد قیمت کاغذ، عنوان کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت بحث ترخیص کاغدهای وارداتی از گمرک بود که در این رابطه مشکلاتی برای واردکنندگان پیش آمده و بازار با خلا مواجه شد که البته این مسئله از نظر زمانی کوتاه مدت بود.

میرباقری ادامه داد: علاوه بر بحث ترخیص کاغذ وارداتی از گمرک مسئله میزان سفارش در مقطع زمانی مهرماه و نیز موضوع آغاز سال تحصیلی از دلایل عمده افزایش قیمت کاغذ بود.

محمود آموزگار -رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان- با تایید کاهش قیمت کاغذ پس از افزایش ۱۰ درصدی قیمت آن، عنوان کرد: همزمان با اغاز سال تحصیلی و مسائلی که در ارتباط با نشر کتاب های درسی پیش می آید میزان تقاضا افزایش یافته و به تبع ان قیمت کتاب نیز بالا می رود.

وی ادامه داد: قیمت کاغذ در کشور ما تاثیر بسزایی بر قیمت تمام شده کتاب دارد و به همین دلیل طی مدت اخیر نیز با توجه به افزایش قیمت کاغذ، قیمت کتاب نیز افزایش یافت اما مجددا با کاهش ۱۰ درصدی قیمت کاغذ، قیمت کتاب نیز کاهش خواهد یافت.

به گفته رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان در مقاطع زمانی همچون آغاز سال تحصیلی و نیز ایام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با افزایش قیمت کاغذ و کتاب روبرو هستیم که با گذر از این مقطع زمانی مجددا قیمت ها کاهش می یابد.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال