ماموریت ویژه روحانی به 3 وزیر درباره زاینده رود


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه کارگران امروز آینده فرزندان‌شان را در دولت روحانی می‌بینند. گرچه هنوز تا خردمندی فاصله هست، اما این دولت فاصله تورم 40 درصدی و افزایش‌های حقوق 5 درصدی کارگران را کم کرده است.
خبرگزاری ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه کارگران امروز آینده فرزندان‌شان را در دولت روحانی می‌بینند. گرچه هنوز تا خردمندی فاصله هست، اما این دولت فاصله تورم 40 درصدی و افزایش‌های حقوق 5 درصدی کارگران را کم کرده است.

علی ربیعی در آخرین سخنرانی خود در سفر دو روزه‌اش به اصفهان و در محل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان اظهار کرد: هنوز مشکلات اساسی در شکل تعاونی و روش کار وجود دارد و باید به احیای دوباره تعاونی‌های نسل جدید فکر کنیم. اشتغال فراگیر به جز با یک ساختار نوین تعاونی محقق نمی‌شود و سند احیای تعاونی‌ها امید است در همین دولت تصویب شود.

وی با اشاره به مشکلات عدیده زاینده‌رود ادامه داد: سه وزیر که ارتباط نزدیکی با مشکلات زاینده‌رود دارند مکلف شده‌اند تمام توان و قوای خود را برای احیای دائم زاینده‌رود صرف کنند و چهارشنبه پیش با حضور شخص آقای رییس جمهور ساعت‌ها فقط در مورد زاینده‌رود و مشکلات آب استان اصفهان بحث شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آب زاینده‌رود به عنوان عامل حیات اجتماعی مردم اصفهان برای دولت مهم است. همان طور که دولت تدبیر و امید در بخش صنعت با یک ریزش اجتناب‌ناپذیر مواجه شد در بحث زاینده‌رود نیز با یک خشکسالی طولانی قرین شده است.

ربیعی ادامه داد: در یک دوره‌ای که بهتر است نام نبریم، تعادل 600 ساله برداشت‌های آب حوزه آبریز زاینده‌رود را به هم زدند و بازگرداندن این تعادل نیازمند سال‌ها تلاش است.

وی افزود: همچنین بیمارستان 500 تخت‌خوابی، شبیه به بیمارستان میلاد تهران برای اصفهان در نظر گرفته شده و برای تامین سرمایه پس از مذاکره با شرکت‌های اتریشی در نهایت با شرکت‌های کره‌ای توافق نظر شد. البته فراموش نکنید که 30 هزار متر مربع بنای درمانی در این دولت به اصفهان افزوده شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بودجه برنامه غربالگری ژنتیکی که در برنامه ششم وجود دارد، از محل بودجه طلاق برداشت می‌شود و به عنوان یک کار مبنایی مهم از معلولیت‌های ژنتیکی جلوگیری خواهد کرد چرا که دولت از خانواده‌های معلولی که توان امرار معاش ندارند، خجالت می‌کشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق کارگران را به سختی می‌دهیم و فعلا فقط تلاش داریم با پرداخت حقوق‌ها، به فرصتی دست پیدا کنیم تا تغییرات پایه‌ای در سیستم ایجاد کنیم.

ربیعی با اشاره به صندوق کارگران گفت: روزی که صندوق را تحویل گرفتم این صندوق در زمین و هوا بود و قبول آن جسارت می‌خواست. صندوقی که از ابتدا غلط طراحی شده بود و در ادامه اشتباه نیز اداره می‌شد.

وی افزود: اصفهان سرشار از پتانسیل‌ها و البته مشکلات عدیده است. کمبود آب به کشاورزی صدمه جدی زده و همزمان نسل اول و دوم صنعت رو به افول است. به همین خاطراصفهان دوران سختی را پشت سر می‌گذارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سطح اشتغال استان باید به سرعت 2 درصد بهبود داده شود. در همین حین باید اطلس مسائل اجتماعی و رفاهی استان بررسی و برنامه‌هایی برای بهبود وضع اجتماعی استان در نظر گرفته شود.

ربیعی در انتها خاطرنشان کرد: دنیا به سرعت رو به جلو حرکت می‌کند و امروز در این شرایط خاص تاریخی بیش از گذشته به تلاش و از خودگذشتگی نیاز داریم. مشکلات امروز با کار اداری و کارمندی حل نخواهد شد.[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال