نبرد جهانی پلیس با خلافکاران اینترنتی


به گزارش صبحانه،نیروهای پلیس در سراسر جهان نبردی بی‌سابقه را با سایت‌های خلافکار آغاز کرده‌اند، تا جلوی تجارت اقلام غیرقانونی و فروش کالاهای غیرمجاز را از این طریق بگیرند.

به گزارش کامپیورترولد، هزاران نفر در سراسر جهان از این سایت‌ها که به بخش تاریک وب مشهور شده‌اند برای خرید و فروش مواد مخدر، انواع اسلحه، اقلام هرزه نگاری و غیره سواستفاده می کنند.

عملیات یادشده که از 22 تا 28 اکتبر ادامه یافت گردانندگان این سایت ها و مشتریان آنها را هدف قرار داد. سایت های یادشده در بخش تاریک فضای مجازی موسوم به darknet فعال هستند که فضایی موازی اینترنت محسوب می‌شود که دسترسی ناشناس به آن از طریق برخی نرم افزارهای مخفی کننده هویت مانند Tor صورت می‌گیرد.

اگر چه از این نرم افزار برای دور زدن فیلتر هم استفاده می‌شود، اما در سال‌های اخیر کارکردهای دیگری نیز پیدا کرده و به کمک خلافکاران اینترنتی هم آمده است، تا هویت خود را مخفی نگه دارند.

علاوه بر پلیس آمریکا، مقامات قضایی و انتظامی در کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی نیز مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلیس در عملیات یاد شده مشارکت داشته‌اند.

پلیس آمریکا با 150 خریدار اقلام غیرقانونی از بخش تاریک وب تماس گرفته و برخی از این افراد به خرید آنلاین هروئین، کوکائین، مورفین و دیگر انواع مواد مخدر اعتراف کرده‌اند. نحوه شناسایی افراد مظنون هنوز مشخص نیست. برخی از این افراد هم در لاس وگاس و لس آنجلس دستگیر یا بازجویی شده‌اند.

پلیس سوئد هم 3000 مظنون به خرید مواد مخدر از بخش تاریک وب را شناسایی کرده است. پلیس هلند بعد از شناسایی این افراد اسامی آنها را در وب سایتی منتشر کرده است. تعداد افراد بازداشت شده در نیوزلند هم بالغ بر 160 نفر بوده است.

منبع :فارس

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال