افتتاح راه آهن ارومیه در آینده نزدیک و اهمیت ان برای شهرستان میانه


مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی خبر داد:ادامه ساخت تمامی قطعات باقی‌مانده پروژه ملی احداث راه‌آهن مراغه – ارومیه/ اتمام احداث ایستگاه راه‌آهن نقده

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: عملیات ساخت در تمامی قطعات باقی‌مانده پروژه ملی احداث راه آهن مراغه – ارومیه فعال بوده و احداث ایستگاه راه‌آهن نقده به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی، مدیرکل راه و شهرسازی استان مبنی بر چگونگی روند ساخت راه‌آهن استان گفت: رویدادهای مثبتی برای تسریع در اتمام ساخت راه‌آهن مراغه – ارومیه از جمله واگذاری قطعه پنج ب به پیمانکار فعال و بومی و اتمام ساخت ایستگاه راه‌آهن نقده رخ داده است.

داریوش نصر با اعلام اینکه مراحل ساخت ایستگاه راه‌آهن نقده به اتمام رسیده، گفت: کارهای نهایی خط ریلی شهرهای مهاباد تا نقده به طول ۲۴ کیلومتر رو به اتمام است.

نصر با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان و بازدید از مراحل اجرای طرح ملی ساخت راه‌آهن مراغه – ارومیه در ماه‌های گذشته، تصریح کرد: یک تیم کارشناسی و تخصصی پس از سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی جهت حل و فصل و پیگیری مشکلات این طرح تشکیل شد و باعث شد عملیات ساخت در تمامی قطعات باقیمانده پروژه ملی احداث راه‌آهن مراغه – ارومیه فعال شود.

وی ادامه داد: بر اساس تلاش و پیگیری مدیریت کلان استان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و تیم راه و شهرسازی برنامه‌ریزی شده است در صورت تأمین منابع مالی عملیات زیرسازی تا پایان امسال و عملیات ریل‌گذاری این طرح در سال آینده تکمیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان، محدودیت منابع مالی پروژه‌های عمرانی و هزینه‌بر بودن ساخت راه‌آهن مراغه- ارومیه به دلیل موقعیت کوهستانی استان را از مهم‌ترین دلایل کندی این طرح برشمرد.

ساخت راه‌آهن مراغه-ارومیه به طول ۱۸۴ کیلومتر با هدف اتصال آذربایجان‌غربی به شبکه سراسری راه‌آهن کشور اجرا شده است. فاز اول طرح ملی احداث راه‌آهن مراغه- ارومیه تا ایستگاه میاندوآب به طول ۴۸ کیلومتر و فاز دوم این طرح، خط ریلی میاندوآب- مهاباد به طول ۳۶ کیلومتر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

نویسنده : اهمیت این خبر بیش از انکه اهمیتی برای مراغه داشته باشد اهمیت ان برای میانه هست که با افتتاح خط اهن ارومیه شهرستان میانه به شاهراه و قطب ریلی کشور تبدیل خواهد شد که موقعیت بی بدیلی هست میانه در اینده ای نه چندان دور با سه خط اهن میانه مراغه ارومیه ،میانه بستان اباد تبریز و میانه اردبیل به چندبرابر ترافیک ریلی خواهد رسید که میانه ای میتواند با قطار هر شهر به میانه برسد لذا مسئولان باید از این موقعیت بدست امده استفاده کنند و انرا به فرصت تبدیل کنند مطمئنا اگر روی همین شاهراه ریلی میانه برنامه ریزی صحیح شود منشأ برکات عظیمی خواهد بود هم در بخش اشتغال و هم در رفاه اسایش برای شهرستان دراینده ای نه چندان دور قطارهای اردبیل تبریز ارومیه بستان اباد برای رسیدن به تهران همگی باید به میانه برسند یعنی میانه نقش جعبه تقسیم شمالغرب ایران را خواهد داشت امید که مسئولان و نمایندگان از این فرصت استفاده کرده و بهره برداری لازم را در جهت منافع شهرستان میانه بنمایند .باتشکر

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات