حمایت دولت از طرح فروش قسطی مسکن + جزئیات خبر


فروش قسطی مسکن

حمایت دولت از طرح فروش قسطی مسکن + جزئیات خبر

علی چگنی، اظهار کرد: دولت باید شرایط ساخت مسکن برای سرمایه‌گذاران، خرید مسکن برای شهروندان و امکانات خرید و ساخت را ایجاد کند، بدین معنا که درصورت ساخت خانه از سوی انبوه‌ساز  امکانات بانکی فراهم باشد یا اگر شهروندی تمایل به خرید خانه داشت بتواند از وام بانکی استفاده کند.

به گفته چگنی، فروش قسطی که به نوعی لیزینگ مسکن است تعاملی بین سازنده‌ها با بانک مسکن ایجاد و شرایط را فراهم می‌کند تا سرمایه‌گذاران و سازندگان به منابع مالی دسترسی پیدا کنند، واحدهای ساخته شده را بفروشند و دوباره به سمت تولید بروند.

این مقام مسئول بیان کرد: در این طرح، خریداران هم می توانند تا ۵۰ درصد قمیت باقی مانده واحد مسکونی خریداری شده از این طریق را در یک دوره ۵ تا ۸ ساله پرداخت کنند.

وی گفت: فروش قسطی مسکن می‌تواند تا حدی شرایط بازار مسکن را بهبود ببخشد و باعث ایجاد شرایط رقابت در حوزه متقاضیان شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، افزود: با مجموعه اقدامات دولت، نرخ سود بانکی در ساخت و خرید در بافت فرسوده به ۸ درصد رسید که عدد قابل قبولی است ضمن اینکه هم‌اکنون، چندین محصول در ارایه تسهیلات مختلف برای حوزه مسکن وجود دارد.

وی اظهار داشت: بحث صندوق‌های زمین و ساختمان و همچنین، لیزینگ مسکن هم مطرح شده است که بخشی از آنها اجرایی شدند یا در شرف اجرایی شدن هستند.

مطالب پیشنهادی

قیمت موتورسیکلت| قیمت های جدید و روزقیمت موتورسیکلت| قیمت های جدید و روزبرای گرفتن وام مسکن باید چقدر اوراق خرید؟ سال 95برای گرفتن وام مسکن باید چقدر اوراق خرید؟ سال 95زمان و تاریخ دقیق قطع یارانه هازمان و تاریخ دقیق قطع یارانه هاافزایش حقوق بازنشستگان کشورافزایش حقوق بازنشستگان کشورزمان و تاریخ مزایده فروش خودروهای لوکسزمان و تاریخ مزایده فروش خودروهای لوکسحقوق کارمندان در سال 96 – 1396 چقدر بیشتر می شود؟حقوق کارمندان در سال 96 – 1396 چقدر بیشتر می شود؟راهنمای خرید آبگرمکن دیواری خوبراهنمای خرید آبگرمکن دیواری خوبپولی که بابت ویزای اربعین می پردازیم به کجا می ورد؟پولی که بابت ویزای اربعین می پردازیم به کجا می ورد؟قیمت جدید مواد غذایی در بازارقیمت جدید مواد غذایی در بازارهرگونه استخدام جدید و افزایش حقوق توسط دستگاه های دولتی ممنوعهرگونه استخدام جدید و افزایش حقوق توسط دستگاه های دولتی ممنوعقیمت جدید خودروهای 2017قیمت جدید خودروهای 2017قیمت امروز انواع ارز / 17 شهریور 95قیمت امروز انواع ارز / 17 شهریور 95

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال