اشتیاق اروپا، همدستی دلواپسان و تندروهای امریکایی


انگلیسی‌های خونسرد نیز که درجه سازگاری بالایی با رهبران امریکا دارند انگار خیال‌شان از بابت ادامه تصمیم اوباما در نهاد ریاست جمهوری آسوده شده است و به همین دلیل می‌خواهند ایران را از زیر ضرب تحریم‌ها بیرون آورند. رهبران انگلستان نیز با برپایی همایش‌ها و تشدید رفت و آمدها قصد دارند در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری کنند.

فرانسوی‌ها که اکنون صنعت بزرگ خودروسازی ایران را در تیول دارند تلاش می‌کنند همین بازار بزرگ را حفظ کنند و کشور ایتالیا نیز در حال حاضر فولاد را نشانه گرفته است.

اروپا در شرایط اقتصادی چندان مناسبی نیست و می‌خواهد با استفاده از هر فرصتی از رخوت بیرون آید. این وضع موجب شده است که اروپا به رغم مخالفت جمهوریخواهان امریکایی که دست برتر را در کنگره دارند و با وجود تهدیدهای ضمنی و آشکار امریکا با ایران همکاری کنند.

به گزارش ساعت ۲۴، در حالی که دولت ایران همکاری اروپایی‌ها را راهی برای ناکارآمد کردن کامل تحریم‌ها می‌داند و حتی برخی امتیازها را نیز حاضر است بدهد، اما دو گروه مستقر در امریکا و ایران این وضع را نمی‌پسندند. تندروهای امریکایی برای مخالفت خود با کاهش و حذف کامل تحریم‌های ایران استدلال‌های خاص خود را دارند. آنها می‌گویند ایران اگر اقتصاد نیرومندی داشته باشد می‌تواند در معادلات خاورمیانه و جهان منافع امریکا را تهدید کند و به همین دلیل نباید اجازه داد آنها نیرومند شوند.

در داخل نیز تندروهای ایرانی باور دارند که به ثمر نشستن گفت‌وگوهای اقتصادی ایران با اروپا نقشه‌های آنها برای ناکارآمد نشان دادن دولت یازدهم را بی‌اثر می‌کند. دولت یازدهم اگر بتواند حتی در کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاران خارجی را به ایران بیاورد می‌تواند از دردسرهای زیادی رها شود و این دلپسند تندروها نیست.

منازعه میان دولت ایران با تندروهای امریکایی و دلواپسان ایرانی در حوزه اقتصاد جدی است و می‌تواند بر آینده سیاسی جبهه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان اثرات غیرقابل انکار داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال