ناسا: ما در پروژه سفر به مریخ، رقابتی با اسپیس ایکس نداریم


همان طور که می دانید، فتح مریخ به تازه ترین عرصه رقابت در میان سازمان های فضایی تبدیل شده است. ناسا به طور گسترده در حال تلاش برای دستیابی به فناوری های لازم برای انتقال فضانوردان خودش به سیاره سرخ است و از سوی دیگر، ایلان ماسک، مالک کمپانی اسپیس ایکس از مدت‌ها پیش رویای فرستادن انسان‌ ها به مریخ را در سر دارد و به همین منظور نیز سیستم های مورد نیاز برای پروژه بلندپروازانه خود را آزمایش می کند تا احتمالاً طی 9 سال آینده برای اولین بار شرایط ورود انسان ها به سیاره سرخ فراهم شود.

به تازگی، رییس جدید بخش علمی ناسا اعلام کرده که اگر اسپیس ایکس بتواند به مریخ سفر کند و نمونه های به دست آمده از سیاره سرخ را زودتر از ناسا به زمین ارسال کند، این باعث شادی و خوشحالی آژانس فضایی آمریکا می شود و به هیچ وجه ناراحتی آن ها را در پی نخواهد داشت.

 

توماس زورباکن مشخصاً به شخص ایلان ماسک اشاره کرده و گفته:

اگر در همین لحظه ایلان ماسک نمونه هایی از مریخ را برایم بیاورد، با پول خودم برایش جشن می گیرم. به نظرم این یک موفقیت بسیار بزرگ است و این که صنایع و شرکت های خصوصی امکانات و قابلیت هایی را توسعه می دهند که 10 سال پیش هیچ کدام وجود نداشتند، فوق العاده است.

او هم چنین در خصوص متفاوت بودن عقاید ناسا و اسپیس ایکس گفته:

این که یک نفر در وهله اول نظر ما را قبول نمی کند، دلیلی بر نادان بودن او و هوشمند بودن ما نیست. مهم ترین موضوع خلق کردن و ایجاد حس همدلی است. تنها با صحبت کردن با مردم می توان چیزهای بسیار زیادی را از آنان آموخت.

قبل از آن که توماس زورباکن برای ریاست بخش علمی ناسا انتخاب شود، استاد علوم فضا و مهندسی هوا فضا در دانشگاه میشیگان بوده است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در رشته فیزیک از دانشگاه برن سوییس است.

منبع:تک شات

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال