پرویز پرستویی: خدا روزی رسان است | داستان


پرویز پرستویی, خدا روزی رسان است

پرویز پرستویی بازیگر و گوینده صاحب‌نام ایرانی سینما، تئاتر و تلویزیون در اینستاگرام خود داستانی آموزنده درباره  خدا روزی رسان است اما یک سرفه ای هم باید کرد را به اشتراک گذاشت.
وی نوشت:
“خدا روزی رسان است؛ شخص ساده لوحی مکرر شنیده بود که خداوند متعال ضامن رزق بندگان است و به هر موجودی روزی رسان است.به همین خاطر به این فکر افتاد که به گوشه مسجدی برود و مشغول عبادت شود و از خداوند روزی خود را بگیرد.به این قصد یک روز از سر صبح به مسجد رفت و مشغول عبادت شد همین که ظهر شد از خداوند طلب ناهار کرد. هرچه به انتظار نشست برایش ناهاری نرسید تا اینکه شام شد و او باز از خدا طلب خوراکی برای شام کرد و چشم به راه ماند. چند ساعتی از شب گذشته درویشی وارد مسجد شد و در پای ستونی نشست و شمعی روشن کرد و… از «دوپله» خود قدری خورش و چلو و نان بیرون آورد و شروع کرد به خوردن. مردک که از صبح با شکم گرسنه از خدا طلب روزی کرده بود و در تاریکی و به حسرت به خوراک درویش چشم دوخته بود. دید درویش نیمی از غذا را خورد و عنقریب باقیش را هم می خورد بی اختیار سرفه ای کرد. درویش که صدای سرفه را شنید گفت: «هرکه هستی بفرما پیش» مرد بینوا که از گرسنگی داشت می لرزید پیش آمد و بر سر سفره درویش نشست و مشغول خوردن شد. وقتی سیر شد درویش شرح حالش را پرسید و آن مرد هم حکایت خودش را تعریف کرد. درویش به آن مرد گفت:«فکر کن اگر تو سرفه نکرده بودی من از کجا می دانستم که تو اینجایی تا به تو تعارف کنم و تو هم به روزی خودت برسی؟ شکی نیست که خدا روزی رسان است اما یک سرفه ای هم باید کرد!”
حکایت پرستویی از روزی رسانی خداوند+اینستاپست

مطالب پیشنهادی

عشق و علاقه شدید پرویز پرستویی به جمشید مشایخی + عکسعشق و علاقه شدید پرویز پرستویی به جمشید مشایخی + عکسپرویز پرستویی: برای استاد محمدرضا شجریان دعا کنیمپرویز پرستویی: برای استاد محمدرضا شجریان دعا کنیمحاج قاسم سلیمانی با پرویز پرستویی فیلم بادیگار را دید + عکسحاج قاسم سلیمانی با پرویز پرستویی فیلم بادیگار را دید + عکسغافلگیری عموپورنگ توسط پرویز پرستویی در زمان فوت پدرش + عکسغافلگیری عموپورنگ توسط پرویز پرستویی در زمان فوت پدرش + عکسعکس های دیدنی از ابراهیم حاتمی کیا و پرویز پرستوییعکس های دیدنی از ابراهیم حاتمی کیا و پرویز پرستوییخوشحالی پرویز پرستویی + پیام اینستاگرامیخوشحالی پرویز پرستویی + پیام اینستاگرامیپرویز پرستویی: برای من تیتر و لقب نسازیدپرویز پرستویی: برای من تیتر و لقب نسازیدپرویز پرستویی: لعنت به اون لذتی که ثمره اش این باشه!! + عکس جنجالی و تلخپرویز پرستویی: لعنت به اون لذتی که ثمره اش این باشه!! + عکس جنجالی و تلخمتن مسعود فراستی درمورد مرحوم عباس کیارستمی + پاسخ تند پرویز پرستوییمتن مسعود فراستی درمورد مرحوم عباس کیارستمی + پاسخ تند پرویز پرستوییعکس های دوران بچگی و دانش آموزی بازیگران معروفعکس های دوران بچگی و دانش آموزی بازیگران معروفمعشوق 23 ساله ی این بازیگر 42 ساله + تصویرمعشوق 23 ساله ی این بازیگر 42 ساله + تصویردر لبخند ژکوند چه رازی نهفته است؟در لبخند ژکوند چه رازی نهفته است؟

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال