افزایش منطقی قیمت خودروهای مدل 2017 در بازار


با آغاز فصل سرما ، بازار خودروهای داخلی نیز هر روز سردتر می شود این در حالی است که بر خلاف بازار سرد ، قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار داغ بوده و هر روز با فاصله قیمتی کارخانه و بازار خود بیشتر می شود.

این شکاف قیمت در حالی بر بازار خودرو سایه انداخته است که به گفته فعالان بازار عدم همخوانی عرضه و تقاضا و از سویی تاخیر در تحویل خودروها به مشتریان بخش مهمی از عوامل موثر در افزایش قیمت خودروها در بازار است.

نیکخواه از فعالان بازار خودرو ضمن تایید ادامه اختلاف قیمت برخی از در خودروهای داخلی در بازار می گوید : همچنان قیمت رنو کپچر ایران خودرو با افزایش قیمت 11 تا 13 میلیون تومانی در بازار همراه است به طوری که  قیمت این خودرو هم اکنون از 105 میلیون نرخ کارخانه به 116  تا 119 میلیون بسته به نوع رنگ در بازار قیمت خورده است این در حالی است که علت اصلی این مساله عدم عرضه به موقع این خودرو و موانع موجود برای واردات و کاهش این خودرو در بازار است .

وی گفت : افزایش قیمت فاحشی که در چند هفته اخیر در بازار برخی از خودروها رخ داد بیش از آن که واقعی باشد جو روانی است که در خصوص افزایش قیمت برخی از خودرو های جدید در بازار مطرح می شود در حالی که عملا معامله ای نیز با این قیمت ها در بازار صورت نگرفت.

به گفته وی در حال حاضر قیمت هایما اس 7 نیز همچنان با اختلاف 6 تا 7 میلیونی در بازار معامله می شود هر چند قیمت ها چندان برای مشتریان جالب نیست و عملا خرید و فروشی چندانی در بازار صورت نمی گیرد.

وی افزود: هم اکنون قیمت سوزوکی گراند ویتارا کلاس 9 نیز حدود 5 میلیون در بازار افزایش قیمت دارد و با قیمتی در حدود 139 و نیم تا 140 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود .

این فعال بازار خودرو همچنین در خصوص قیمت مزدا 3 در بازار اظهار داشت : خودرو مزدا 3 نیز با اختلاف قیمت حدود 5 تا 6 میلیونی هم اکنون با قیمت 122 تا 123 میلیون در بازار وجود دارد.

نیکخواه در ادامه در خصوص اختلاف 8 میلیونی قیمت رنو ساندرو استپ وی با کارخانه گفت : قیمت این خودرو نیز در یکی دو روز گذشته از 59 تا 61 میلیون تومان در بازار رسیده است و پیش بینی می شود با عرضه به بازار بیش از این کاهش یابد.

وی همچنین در خصوص افزایش قیمت 15 تا 20 میلیونی قیمت خودروهای مدل 2017 در بازار گفت : با ورود مدل های جدید به بازار همواره 3تا 5 درصدی بر قیمت مدل های جدید به جهت حقوق گمرکی و سایر مراحل تاثیر می گذارد به طوری که در قیمت یک خودرو 500 میلیونی 15 تا 20 افزایش قیمت رقمی منطقی و طبیعی است.

منبع: خبرخودرو

 

جهت مشاهده قیمت سایر خودروهای داخلی و وارداتی کلیک کنید

[ منبع این خبر سایت خبر ماشین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات