انقلابی های با فهم این تناقض را برای انقلابی های نفهم حل کنند !!


رئیس جمهور محترم در مجلس گفت : عده‌ای انقلابی‌نما مسائل کشور را «نمی‌فهمند» و درک نمی‌کنند 
 
به نظر این کمترین ، ایشان درست گفته است ، انقلابی نماها نمی فهمند ، که چگونه می شود شخصی ادعای اجتهاد و فقاهت را داشته باشد اما عملکردش در سیاست خارجه با منبع فهم دین یعنی قرآن در تضاد باشد .
 
هر چه رویکرد سیاست خارجه و حتی داخله این دولت فخیمه را بالا و پایین می کنیم با این آیات سازگاری ندارد .
 
لذا از انقلابی های با فهمی که مسائل کشور را می فهمند عاجزانه درخواست داریم نحوه تطبیق عملکرد دولت ( در نوع برخورد با دشمنان اسلام را) با این آیات قرآن را تبیین کنند تا انقلابی نماهای نفهمم کمی بفهمند !!!
 
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَ النَّصارى‏ أَوْلِياءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ وَ مَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمينَ * فَتَرَى الَّذينَ في‏ قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسارِعُونَ فيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشى‏ أَنْ تُصيبَنا دائِرَةٌ فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَيُصْبِحُوا عَلى‏ ما أَسَرُّوا في‏ أَنْفُسِهِمْ نادِمينَ * وَ يَقُولُ الَّذينَ آمَنُوا أَ هؤُلاءِ الَّذينَ أَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَيْمانِهِمْ إِنَّهُمْ لَمَعَكُمْ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ فَأَصْبَحُوا خاسِرينَ * يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَ يُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكافِرينَ يُجاهِدُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ لا يَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتيهِ مَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ * إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ (مائده 51 تا 55)
 
اى اهل ايمان، يهود و نصارى را به دوستى مگيريد، آنان بعضى دوستدار بعضى ديگرند، و هر كه از شما مؤمنان با آنها دوستى كند به حقيقت از آنها خواهد بود همانا خدا ستمكاران را هدايت نخواهد نمود. *گروهى منافق را كه دلهاشان ناپاك است خواهى ديد كه در (راه دوستى) ايشان مى‏شتابند و مى‏گويند: ما از آن مى‏ترسيم كه (در گردش روزگار) مبادا آسيبى از آنها به ما رسد. باشد كه خدا فتحى پيش آورد و يا امرى ديگر از طرف خود، تا منافقان از آنچه (به نفاق) در دل نهان كردند سخت پشيمان شوند. * و اهل ايمان گويند: آيا اينان هستند كه با جديت و مبالغه بسيار به خدا سوگند ياد مى‏كردند كه ما از شما هستيم؟! اعمالشان باطل گرديد و سخت زيانكار شدند. * اى گروهى كه ايمان آورده‏ايد، هر كه از شما از دين خود مُرتَد شود به زودى خدا قومى را كه بسيار دوست دارد و آنها نيز خدا را دوست دارند و نسبت به مؤمنان سرافكنده و فروتن و به كافران سرافراز و مقتدرند (به نصرت اسلام) برانگيزد كه در راه خدا جهاد كنند و (در راه دين) از نكوهش و ملامت احدى باك ندارند. اين است فضل خدا، به هر كه خواهد عطا كند و خدا را رحمت وسيع بى‏منتهاست و (به احوال همه) دانا است. * ولىّ امر و ياور شما تنها خدا و رسول و مؤمنانى خواهند بود كه نماز به پا داشته و به فقرا در حال ركوع زكات مى‏دهند (به اتفاق مفسّران مراد على عليه السّلام است).
 
نکاتی از این آیات 
1. دستور به عدم انتخاب یهود و نصاری به عنوان دوست و تکیه گاه . 
2. اگر مومنی غربی ها را به عنوان دوست و تکیه گاه خود انتخاب کند از ستمکاران خواهد بود .
3. پاسخ به ادعای سازشگران به این ادعا که می ترسیم حادثه ای برای ما اتفاق بیفتد . خداوند متعال در این آیات این استدلال سازشگران با یهود و نصاری را رد می کند 
4. اگر تکیه به یهود و نصاری بکنیم خداوند مومنینی را خواهد آورد که دارای چند ویژگی هستند : خداوند آنها را دوست دارد و آنها خدا را دوست دارند ؛ در مقابل مومنین متواضع هستند اما در مقابل کفار سر سخت هستند ؛ اهل جهاد هستند و از جنگ نمی ترسند .
5. به جای سرسپردن به یهود و نصاری مطیع ولایت باشید .
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا بِطانَةً مِنْ دُونِكُمْ لا يَأْلُونَكُمْ خَبالاً وَدُّوا ما عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضاءُ مِنْ أَفْواهِهِمْ وَ ما تُخْفي‏ صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآياتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ * ها أَنْتُمْ أُولاءِ تُحِبُّونَهُمْ وَ لا يُحِبُّونَكُمْ وَ تُؤْمِنُونَ بِالْكِتابِ كُلِّهِ وَ إِذا لَقُوكُمْ قالُوا آمَنَّا وَ إِذا خَلَوْا عَضُّوا عَلَيْكُمُ الْأَنامِلَ مِنَ الْغَيْظِ قُلْ مُوتُوا بِغَيْظِكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَليمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ * إِنْ تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَ إِنْ تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُوا بِها وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا لا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئاً إِنَّ اللَّهَ بِما يَعْمَلُونَ مُحيطٌ (آل عمران 118 تا 120 ) 
اى اهل ايمان، از غير همدينان خود دوست صميمى همراز نگيريد، چه آنكه آنها از خلل و فساد در كار شما ذرّه‏اى كوتاهى نكنند، آنها مايلند شما هميشه در رنج باشيد، دشمنى شما را بر زبان هم آشكار سازند و محققا آنچه در دل دارند بيش از آن است. ما به خوبى براى شما بيان آيات كرديم اگر عقل را به كار بنديد. *آگاه باشيد، چنانچه شما آنها را دوست مى‏داريد آنان شما را دوست نمى‏دارند، و شما به همه كتب آسمانى ايمان داريد، و آنها در مجامع شما اظهار ايمان كرده و چون تنها شوند از شدت كينه بر شما سر انگشت خشم به دندان گيرند. بگو: بدين خشم بميريد، همانا خدا از درون دلها آگاه است. *اگر شما (مسلمين) را خوشحالى پيش آيد از آن غمگين شوند، و اگر به شما حادثه ناگوارى رسد خوشحال شوند. اما اگر شما صبر پيشه كنيد و پرهيزكار باشيد مكرر و عداوت آنان آسيبى به شما نرساند، كه همانا خدا بر آنچه مى‏كنيد محيط و آگاه است.
ان شاء الله انقلابی های با فهم تناقض در رفتار و عملکرد دولت با این آیات و دیگر آیات قرآن کریم را بررسی کنند و پاسخی برای ما انقلابی های نفهم بیان کنند 
عادل فریحی 
مدرس حوزه علمیه و دانشگاه آبادان 
جانشین قرارگاه بصیرتی ایمانی ولایت 
مدیر مسئول هفته نامه محلی صبح اروند 
 

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال