تجربه برجام؛ در کشاکش «عقل» و «وهم»


هر چقدر حسن روحانی در چند ماه اخیر تلاش کرده تا با «گفتار درمانی» برای مردم، از اثرات خیالی برجام بگوید تا «امید کاذب» بخشی از افکار عمومی به امریکا باقی بماند، در مقابل اولین نفری که تقریبا در هر سخنرانی خود برجام را به عنوان یک «مدل ناموفق» و شکست خورده معرفی می کند، رهبر معظم انقلاب است.
 
آخرین مورد نیز سخنرانی اخیر ایشان در جمع دانشجویان (12/8/95) است که فرمودند:
 
«از آن اشتباهات عجیب‌ و غریب و بسیار خطرناک این است که می گویند اگر ما با آمریکا سازش کردیم، مشکلات کشور حل میشود. این حرف دروغ است، این حرف فریب است. سازش با آمریکا مشکلات کشور را به‌ هیچ‌وجه حل نمیکند؛ نه مشکلات اقتصادی را، نه مشکلات سیاسی را، نه مشکلات امنیّتی را، نه مشکلات اخلاقی را، بلکه بدتر خواهد کرد. ده پانزده دلیل وجود دارد و میشود شمرد و ردیف کرد برای این قضیّه؛ آخری‌اش همین قضیّه‌ی برجام است.»
 
اصرار رهبر انقلاب در سخنرانی های متعدد بر افشاگری درباره "ماهیت خسارت بار برجام" و در مقابل تلاش روحانی برای آفتاب تابان و ابر شتابان خواندن برجام، ریشه در دو نگاه به واقعیت دارد. نگاه واقع بینانه، عقلانی و منطقی به آنچه که وجود دارد و نگاه شعاری، غیر واقع بینانه و متوهمانه به آنچه در دنیای امروز می گذرد. 
 
اولی می گوید همین "تجربه" نیز نشان داد نمی توان با سازش با امریکا مشکلات را حل کرد و باید دشمنی های دشمن را دید و دومی می گوید اگر باز هم صبر کنیم، «سیب و گلابی» های این باغ! را خواهیم چید.
 

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال