طنز؛ قلب بخشنده ایرانی‌ها


طنز

طبق گزارش سال ۲۰۱۶ بنیاد امداد خیریه (CAF) میانمار، عراق، لیبی و آمریکا، بخشنده‌ترین کشورهای جهان هستند و از هر ۱۰ نفر مردم این کشورها هشت نفر به یک غریبه کمک کرده یا به یک خیریه پول داده‌اند.

بنیاد CAF گفته: مبنای سنجش «بخشندگی» در تحقیق آنان ۱) کمک به غریبه ۲) اهدای پول به خیریه‌ها و ۳) کار داوطلبانه است.

به نظر ما این پژوهشگران غربی چون پولشان را از غرب می‌گیرند طبیعی است که یک‌طوری تحقیق کنند که نتیجه به‌نفع آمریکایی‌ها باشد. مثل همین تحقیق که گفته آمریکا کشور بخشنده‌ای است. البته ممکن است بپرسید عراق و میانمار را چرا بالاتر از آمریکا اعلام کرده‌اند؟ خب این هم از مارموزه‌بازی غربی‌هاست. می‌خواهند عراق را گول بزنند که شل کند.

اما ما چرا معتقد هستیم تحقیق CAF غلط است؟ چون در هر سه بخش این تحقیق، ما افراد مشهور زیادی داریم که ترکانده‌اند.

١) کمک به غریبه:

آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد از بخشنده‌ترین مردم جهان است و خودش به‌تنهایی یک کشور محسوب می‌شد، چون بودجه یک ملت را تنهایی خرج می‌کرد. او نه‌تنها به کشورهایی مثل ونزوئلا و بولیوی کمک نقدی و جنسی زیادی کرد، بلکه این‌قدر بخشنده بود که جهیزیه دختران کومور را هم تأمین می‌کرد.

٢) اهدای پول به خیریه‌ها:

برخي شهرداری‌ها درحال‌حاضر به نظر ما بخشنده‌ترین ایالت مستقل جهان هستند، چون دیده شده زمین و پول زيادي به بعضی خیریه‌ها کمک کرده‌اند.

٣) کار داوطلبانه:

مردم ایران در هر انتخابات به صورت داوطلبانه به تبلیغ کاندیداها می‌پردازند و دیده شده که بر سر کاندیدای مذکور به جان هم نیز افتاده‌اند. کاندیدای مذکور هم- حالا هر کی که می‌خواهد باشد- بعد از انتخابات در اولین سخنرانی، از کار داوطلبانه مردم تشکر می‌کند و آنان را به امان خدا می‌سپارد تا انتخابات بعدی. چنین کار داوطلبانه‌ای در هیچ‌کجای جهان سابقه ندارد که همه تلاش کنند یک نفر شغل پیدا کند و طرف بعد از کار پیداکردن، کاری به کار و شغل مردم نداشته باشد. در نتیجه ایرانی‌ها به صورت مردم و مسئولان، بخشنده‌ترین هستند و تحقیقات CAF فاقد وجاهت علمی است و معلوم است که پژوهشگران آنجا از غرب تأمین مالی شده‌اند تا از غرب تعریف کنند.

نتیجه

ایرانی‌ها بخشنده هستند، چون واقعا هر چیزی می‌شود، می‌بخشند و تاریخ یادشان نمی‌ماند.

وصیت

سوفیا... عشق من... من الان یک سال است که به عشق تو برای بابات کار داوطلبانه می‌کنم، طوری که الان بابات کار نمی‌کند و من کار می‌کنم و حقوقم را می‌دهم به بابات. بعد هم من هرچی پول داشتم، به بابات که با من از صدپشت غریبه، غریبه‌تر است، داده‌ام. درضمن اگر بابات خیریه بود و من این‌قدر بهش کمک کرده بودم، الان می‌توانست بانک بزند. آیا من بخشنده‌ترین کشور جهان نیستم؟ آیا تو نمی‌خواهی سفری به این کشور بخشنده کنی؟ و در قلب این کشور مقیم شوی؟ قربان تو: میدون دوم.

منبع:  روزنامه شرق

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال