افزایش درآمدزایی تهران از طریق استانداردسازی تاسیسات گردشگری


{هندوانه نیوز}افزایش درآمدزایی تهران از طریق استانداردسازی تاسیسات گردشگری

امتیاز دهید

افزایش درآمدزایی تهران از طریق استانداردسازی تاسیسات گردشگری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایسنا، رئیس جامعه تورگردانان ایران از تفاهم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای استانداردسازی و ایجاد تسهیلات گردشگری در کلان شهر پایتخت خبر داد.

به گفته ی ابراهیم پورفرج، این تفاهم از آن جهت با استان تهران صورت گرفته که پیش تر، همکاری های مثبتی از طریق وزارت خارجه، فرودگاه امام خمینی (ره) و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای استانداردسازی سالن ویزا در این فرودگاه بین المللی آغاز شده بود. دپارتمان ویزا در این فرودگاه بسیار محدود بود اما اکنون سالنی به آن اختصاص پیدا کرده که تمام تجهیزات در دسترس گردشگران و مسافران خارجی است. این اقدام سرعت صدور ویزا را تا ۵۰ درصد افزایش خواهد داد.

رئیس جامعه تورگردانان ایران درباره تفاهمنامه جدیدی که با استان تهران بسته شده است، افزود: تهران ویترین کشور است و باید استانداردها و تسهیلات لازم را به بهترین شکل ممکن یا دست کم نزدیک به استانداردهای جهانی در اختیار گردشگران قرار دهد به همین دلیل تفاهم شد تا با همکاری این اداره کل صفر تا صد امکانات و تسهیلات مورد نیاز گردشگری از فرودگاه تا داخل شهر تامین شود. پور فرج اظهار کرد: “ما تصمیم داریم، فرودگاه که مبدا ورود گردشکران به ایران است را تجهیز کنیم و هر آنچه گردشگر نیاز دارد در اختیارش قرار دهیم. در جاده منتهی به تهران همچنین مبادی شهری، ایستگاه هایی را برای توقف وسایل نقلیه مورد استفاده گردشگران ایجاد کنیم. مجوزهای این دستگاه ها را با همکاری پلیس تقویت کنیم تا آن ها با قوانین سلیقه یی دچار چالش و محدودیت نشوند و در ادامه کیفیت هتل ها و رستوران ها را ارتقا بخشیم.”

پورفرج گفت: “همچنین بازارچه های صنایع دستی پایتخت را تقویت کنیم تا بخشی از خرید گردشگران به تهران منتقل شود و از سوی دیگر کیفیت بازدید در اماکن تاریخی و سایت های گردشگری موجود در این شهر را ارتقا دهیم و معضلات حمل و نقل گردشگران را کمتر کنیم. در مقابل ما هم می توانیم زمان ایستایی گردشگران خارجی را در تهران افزایش دهیم. اینها تعهداتی است که برای دو طرف تفاهمنامه یعنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و جامعه تورگردانان ایران تعیین شده است.”

در انتها وی تصریح کرد، تمام این اقدامات سطح درآمدزایی تهران را از صنعت گردشگری افزایش خواهد داد.

منبع: donyayesafar.com

این مطلب در سایت "سفرمی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال