طنز؛ استاندارد چی هست کلا؟!


طنز

یک سری چیزها را واقعا باید تکلیف شان را مشخص کنیم و ببینیم با خودمان چند چند هستیم. یکی از آنها مساله آلودگی هوا و خودروهای غیراستاندارد است.در همین رابطه رئیس شورای شهر تهران گفته «متاسفانه خودرو هایی در تهران تردد می کنند که حتی استاندارد یورو ۲ ندارند».
 
در حالی که به نظرم ایشان خیلی این خودروها را دست بالا گرفته اند. اگر شما از سازندگان این خودروها سوال کنید «جسارتا شما یورو چند هستید؟» با پشت دست توی دهان تان می زنند و می گویند «واسه این چیزها باید بری صرافی، نه کارخانه خودروسازی مشنگ جان!» ماجرا از این قرار است که ما وارد فصل پاییز و زمستان و پدیده وارونگی هوا شده ایم و از همین امروز پاس‌کاری دوستان آغاز شده است.یعنی شورای شهر تقصیر را به گردن شهرداری، شهرداری به گردن راهنمایی و رانندگی، راهنمایی و رانندگی به گردن کارخانه‌های خودروسازی، کارخانه‌های خودروسازی به گردن سازمان محیط زیست و سازمان محیط زیست به گردن تیمور لنگ یا اشک دوم خواهند انداخت.یعنی این فرآیند هر سال بدون تغییر سناریو آغاز و به پایان می رسد که اغلب هم مانند فیلم‌های اصغر فرهادی پایان باز به همراه دارد.
 
در عین حال رئیس شورای شهر تهران از وجود خودروهای «کاربراتوری» انتقاد کرده در حالی که این خودروها به دلیل وجود «کاربراتور» و استفاده از لغت «کار» در این قطعه، به تنهایی به عنوان بخشی از اشتغال‌زایی محسوب می شوند و اگر آنها را حذف کنیم بدون شک «نرخ اشتغال» از این هم پایین تر خواهد آمد.ایشان همچنین اعلام کرده که«هر موتورسیکلت گاه تا ۶ اتومبیل آلودگی تولید می کند». البته با فرارسیدن فصل سرما این رقم افزایش پیدا کرده و در اوج وارونگی هوا و آلودگی موجود تا «۲۰۰ برابر» قابل افزایش است.پس تا سال دیگه، همین موقع از سال شما را... (پایان باز!)

منبع :  روزنامه آرمان

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال